Bydgoszcz
6C
Słonecznie
86% wilgotność
Wiatr: 2km/h ESE
H 8 • L 5
22C
Wt
23C
Sr
22C
Czw
22C
Pt
14C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePodpalacz zatrzymany. Działał na terenie Bydgoszczy
policja_napis_001
08.03.2017 | 10:18

Podpalacz zatrzymany. Działał na terenie Bydgoszczy

Mężczyzna działał w nocy.

Na zdjęciu: Policja działa pod nadzorem prokuratora.

Fot. SG / archiwum

Do trzech pożarów samochodów osobowych doszło w nocy z poniedziałku na wtorek. Policjanci od początku podejrzewali, że prawdopodobną przyczyną pojawienia się ognia było celowe działanie człowieka. Wczoraj zatrzymano prawdopodobnego sprawcę.

Pierwsze zgłoszenie dotyczące pożaru dotarło do dyżurnego bydgoskiej policji około godziny 1:40. Dotyczyło ono dwóch pojazdów, marki Alfa Romeo i Daewoo Matiz, zaparkowanych przy ul. Łochowskiej w Bydgoszczy. Chwilę później funkcjonariusze otrzymali informacje o pożarze forda stationa znajdującego się przy ul. Bydgoskiej w Lisi Ogonie. Auto spłonęło doszczętnie.

Mundurowi udali się we wskazane miejsca. – Policjanci, w obecności biegłego z dziedziny pożarnictwa, przeprowadzili oględziny pojazdów. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że prawdopodobną przyczyną pożarów samochodów było celowe działanie człowieka – informuje st. asp. Lidia Kowalska z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy.

Policjanci z Błonia zatrzymali 24-latka podejrzanego o podpalenia. Mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące zniszczenia mienia. Sprawa prowadzona jest pod nadzorem prokuratora.


Powiązane treści