Bydgoszcz
1C
87% wilgotność
Wiatr: 4km/h S
H 2 • L 0
4C
Sr
3C
Czw
8C
Pt
10C
Sob
8C
Nd
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePodpalacz zatrzymany. Działał na terenie Bydgoszczy
policja_napis_001
08.03.2017 | 10:18

Podpalacz zatrzymany. Działał na terenie Bydgoszczy

Mężczyzna działał w nocy.

Na zdjęciu: Policja działa pod nadzorem prokuratora.

Fot. SG / archiwum

Do trzech pożarów samochodów osobowych doszło w nocy z poniedziałku na wtorek. Policjanci od początku podejrzewali, że prawdopodobną przyczyną pojawienia się ognia było celowe działanie człowieka. Wczoraj zatrzymano prawdopodobnego sprawcę.

Pierwsze zgłoszenie dotyczące pożaru dotarło do dyżurnego bydgoskiej policji około godziny 1:40. Dotyczyło ono dwóch pojazdów, marki Alfa Romeo i Daewoo Matiz, zaparkowanych przy ul. Łochowskiej w Bydgoszczy. Chwilę później funkcjonariusze otrzymali informacje o pożarze forda stationa znajdującego się przy ul. Bydgoskiej w Lisi Ogonie. Auto spłonęło doszczętnie.

Mundurowi udali się we wskazane miejsca. – Policjanci, w obecności biegłego z dziedziny pożarnictwa, przeprowadzili oględziny pojazdów. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że prawdopodobną przyczyną pożarów samochodów było celowe działanie człowieka – informuje st. asp. Lidia Kowalska z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy.

Policjanci z Błonia zatrzymali 24-latka podejrzanego o podpalenia. Mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące zniszczenia mienia. Sprawa prowadzona jest pod nadzorem prokuratora.


Powiązane treści