Bydgoszcz
5C
Słonecznie
80% wilgotność
Wiatr: 4km/h SSW
H 6 • L 4
2C
Wt
0C
Sr
-0C
Czw
1C
Pt
2C
Sob
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaTURYSTYKAPodpowiadamy pomysły na turystyczny wypad za miasto. Każdy miłośnik turystyki znajdzie coś dla siebie
turystyka
17.08.2016 | 13:11

Podpowiadamy pomysły na turystyczny wypad za miasto. Każdy miłośnik turystyki znajdzie coś dla siebie

Rajd, wycieczka, a może wyjazd na plażowanie? Wybór należy do Ciebie...

Na zdjęciu: Tak pięknie jest całkiem niedaleko Bydgoszczy...

Fot. Stanisław Gazda

Jeżeli ktoś twierdzi, że w bydgoskiej turystyce nic się nie dzieje – jest w wielkim błędzie. Zobaczcie ile imprez czeka na miłośników turystyki!

W sobotę 20.08.2016 Bydgoski Klub Turystyki Rowerowej „Gryf” RO PTTK „Szlak Brdy” w Bydgoszczy zaprasza na rajd rowerowy do Wierzchucinka. Trasa: Bydgoszcz, jezioro Wierzchucinek, Bydgoszcz, ok. 45 km. Zbiórka chętnych o godz. 9:00 przy Multikinie w Bydgoszczy. Należy zabrać ze sobą prowiant i sprzęt kąpielowy. Prowadzi: Aleksander Brzozowski, kontakt: tel. 508 690 023.

 W niedzielę 21.08.2016 Klub Turystów Pieszych „Wędrownik” RO PTTK „Szlak Brdy” w Bydgoszczy zaprasza na plażowanie do Sopotu. Przejazd autobusem. Zbiórka 7:00 przy Tesco, odjazd 7:15, powrót o godz.19:00. Koszt 55 zł. Szczegółowe informacje i zapisy u organizatora: Marka Rybczyńskiego, tel. 507 417 275.

W dniach 22-28.08.2016 Koło Przewodników Turystycznych RO PTTK „Szlak Brdy” w Bydgoszczy zapraszają wszystkich na wycieczkę „Mit Galicji”.

 Program ramowy:

1 DZIEŃ: Wyjazd z Bydgoszczy o godz. 06:00. Wyjazd w kierunku Krakowa Przyjazd do Krakowa, zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Wieczorny spacer po mieście . Powrót do hotelu . Nocleg.

2 DZIEŃ: Śniadanie o godz. 08:00. Spotkanie z przewodnikiem Wzgórza Wawelskiego: Katedra Wawelska, Groby i Krypty Królewskie, Dzwon Zygmunta, dziedziniec Zamku Królewskiego, Smok Wawelski. Zwiedzanie z przewodnikiem Starego Miasta: spacer ulicą Kanoniczą, Grodzką, przejście pod Pałac Biskupi ze słynnym „Oknem Papieskim”, Kościół Franciszkanów, Muzeum Czartoryskich, Rynek Główny, Muzeum Miasta Krakowa – Podziemia Rynku , Wieża Ratuszowa, Sukiennice, Kościół Mariacki z Ołtarzem Vita Stwosza, Brama Floriańska, Barbakan. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

3 DZIEŃ: Śniadanie o godz. 08:00 Spotkanie z przewodnikiem i dalsze zwiedzanie miasta: przejażdżka po sławnej dzielnicy Kazimierz, sanktuarium w Łagiewnikach , kościół „ Na Skałce” . Spotkanie w konsulacie honorowym Austrii pt : „ Galicja znana i nieznana Czas wolny na rynku. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

 4 DZIEŃ: Śniadanie o godz. 08:00 . Wyjazd do Rzeszowa. Na trasie zwiedzanie Tarnowa z przewodnikiem: Ruiny Zamku Tarnowskich , Ratusz, Dom Mikołajewski ( najstarsza kamienica w Tarnowie), Muzeum Etnograficzne. Przyjazd do Rzeszowa. Zakwaterowanie. Spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie : Podziemnej Trasy Turystycznej , Letni Pałac Lubomirskich , Kościół Farny. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

5 DZIEŃ: Śniadanie o godz. 08:00 . Wyjazd w kierunku Przemyśla . Na trasie zwiedzanie Pałacu Potockich w Łańcucie. Przyjazd do Przemyśla . Spotkanie z przewodnikiem i zwiedzania miasta min: Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej , Kościoła franciszkanów, Wieży Zegarowej , spacer po Rynku. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

 6 DZIEŃ: Śniadanie o godz. 08:00 . Spotkanie z przewodnikiem i dalsze zwiedzanie miasta. Przejazd do Leżajska i zwiedzanie katedry , Muzeum Ziemi Leżajskiej , Ratusza , cmentarza żydowskiego. Przejazd do Kielc. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

7 DZIEŃ: Śniadanie o godz. 08:00. Wykwaterowanie. Zwiedzanie miasta m.in.: Pałacu biskupów krakowskich, Jaskini Raj , Kadzielni ( rezerwat przyrody nieożywionej) Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku . Wyjazd w drogę powrotną . Na trasie obiad we własnym zakresie. Powrót do Bydgoszczy w godzinach wieczornych.

Cena: 1250zł/os (kalkulacja przy grupie 20 uczestników). Cena zawiera: – transport busem o podwyższonym standardzie (klimatyzacja, WC) – wyjazd z Bydgoszczy.  Zakwaterowanie: 3 noclegi w Krakowie, 1 nocleg w Rzeszowie, 1 nocleg w Przemyślu, 1 nocleg Kielcach w pokojach 2 os z pełnym węzłem sanitarnym, wyżywienie wg programu, opiekę pilota, ubezpieczenie NNW, opłaty parkingowe. Cena nie zawiera: biletów wstępów do zwiedzanych obiektów, usług lokalnych przewodników: 222 zł. Szczegółowe informacje i zapisy u organizatora – Lubomira Kubiak. Kontakt: tel. 609 678 277.

We wtorek  23.08.2016 o godzinie 18:00 Koło Turystyczne Fordon RO PTTK „Szlak Brdy” w Bydgoszczy zaprasza na spotkanie członków i sympatyków do pubu „Omega”, który znajduje się przy ul. Swobodnej 1a. Będzie śpiew z gitarą. Dojazd A 65, 81 i 82, przystanek Wyzwolenia/ Swobodna oraz T 3, 5, 7 i 10, przystanek Niepodległości (dojście 200 m ul. Wyzwolenia w stronę Starego Fordonu).

W sobotę  27.08.2016 Bydgoski Klub Turystyki Rowerowej „Gryf” RO PTTK „Szlak Brdy” w Bydgoszczy zaprasza na rajd rowerowy do Krówki. Trasa: Bydgoszcz, Krówka, Bydgoszcz, ok. 90 km. Zbiórka chętnych o godz. 9:00 przy pętli tramwajowej Las Gdański w Myślęcinku. Zabrać ze sobą prowiant i sprzęt kąpielowy. Prowadzi: Aleksander Brzozowski, kontakt: tel. 508 690 023.

W niedzielę  28.08.2016 Klub Turystów Pieszych „Wędrownik” RO PTTK „Szlak Brdy” w Bydgoszczy zaprasza na rajd pieszy na Westerplatte i do Wisłoujścia. W programie zwiedzanie Twierdzy Wisłoujście z przewodnikiem, przejście ścieżką edukacyjną na Westerplatte, Zwiedzanie resztek fortyfikacji oraz wystawy plenerowej: „Westerplatte – kurort, bastion, symbol”. Przejazd busem 20-osobowym. Zbiórka 7:50 przy Tesco, odjazd 8:00. Pierwszeństwo w zapisie mają członkowie klubu Wędrownik i członkowie PTTK. Koszt ok.70 zł. Zadatek na koszty przejazdu (50 zł). Powrót do Bydgoszczy w godzinach wieczornych.  Ze względu na brak wolnych miejsc, możliwe jedynie zapisy na listę rezerwową. Szczegółowe informacje i zapisy u organizatora: Tomasz Stenka, tel. 505 682 096 (po 16:00).


Powiązane treści