Bydgoszcz
0C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h WSW
H 0 • L 0
3C
Czw
3C
Pt
2C
Sob
1C
Nd
2C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaPodróż przez stulecie. Zbliża się sylwester na Starym Rynku
28.12.2019 | 08:46

Podróż przez stulecie. Zbliża się sylwester na Starym Rynku

Na zdjęciu: W tym roku bydgoszczanie powitają nowy rok na Starym Rynku.

Fot. Stanisław Gazda

Wielkimi krokami zbliżają się imprezy sylwestrowe. Miejski koncert będzie nawiązywał do setnej rocznicy powrotu Bydgoszczy do Polski. Główną gwiazdą wieczoru będzie Pectus, ale nie zabraknie też przebojów Franka Sinatry czy hitów, które rządziły na listach przebojów w 2019 roku.

Mieszkańcy Bydgoszczy, zanim powitają 2020 rok, przeniosą się do… 1920. Właśnie stulecie powrotu miasta w granice Polski będzie jednym z najważniejszych wydarzeń przyszłego roku. Punkt kulminacyjny obchodów nastąpi 20 stycznia, ale wcześniej w klimat wprowadzi nas koncert sylwestrowy.

Muzyczna podróż przez minione dziesięciolecia zostanie zainaugurowana zabawą w stylu przedwojennych kabaretów. Wówczas prym wiodły wieczorowe kreacje, pawie pióra, cylindry i smokingi, a na deskach teatrzyków rewiowych błyszczały talenty Eugeniusza Bodo, Zuli Pogorzelskiej i Adolfa Dymszy.

Zaplanowano także taneczno-wokalne widowiska w wykonaniu współczesnych twórców – Edyty Jungowskiej, Małgorzaty Lewińskiej, Artura Pontka i Dariusza Taraszkiewicza. Ze sceny zabrzmią również przeboje Franka Sinatry w wykonaniu wybitnego polskiego wokalisty Krzysztofa Kiljańskiego. Zdobywca Nagrody Fryderyk w 2015 roku w kategorii Piosenkarz jest znany m.in. dzięki nagraniu przeboju „Prócz ciebie, nic” w duecie z Kayah. Towarzyszyć mu będą m.in. Henryk Miśkiewicz (saksofon), Robert Majewski (trąbka) czy Marcin Jahr (perkusja).

Listę muzycznych gości zamknie grupa Pectus. Zespół powstał w 2005 roku w Rzeszowie i w swoim dorobku ma trzy złote płyty. Piosenka „Barcelona” była jednym z hitów na przełomie 2012 i 2013 roku,a kilka tygodni temu światło dzienne ujrzała nowa odsłona płyty „Kobiety”. Pectus wrócił na niej z utworami Wojciecha Młynarskiego, zapraszając do współpracę m.in. Alicję Majewską, Kayah czy Małgorzatę Ostrowską.

Widowisko zakończy zabawa z DJ-em w rytmie przebojów, które w 2019 roku rządziły na listach rozgłośni radiowych. O historyczną atmosferę zadbają też statyści w strojach z epoki i grupy rekonstrukcyjne. Nie zabraknie także białego cadillaca z 1921 roku.

Impreza rozpocznie się o godz. 21:00 i zakończy o godz. 1:30. Poprowadzą ją Malwina Bielicka i Jacek Pawlewski. Wzorem poprzedniego roku – w trosce o zwierzęta – odbędą się pokazy laserowe, a nie pirotechniczne.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści