Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Podsumowanie kampanii wyborczej: Ostatnia mowa kandydata Latosa [ZDJĘCIA]

Dodano: 19.10.2018 | 22:17

Na zdjęciu: Latos wierzy w swój sukces, który będzie sukcesem wszystkich bydgoszczan.

Fot. Stanisław Gazda

W hotelu „Pod Orłem” miało miejsce dzisiaj (19 października) podsumowanie kampanii wyborczej przez kandydującego na urząd prezydenta Bydgoszczy Tomasza Latosa, który w swoim wystąpieniu przedstawił główne założenia programowe m.in: 100 dróg dla Bydgoszczy, obniżka czynszów ADM, festiwal muzyczny na wzór Open’era, programy Aktywny Senior i Mieszkanie na Start. Nie obyło się bez wytknięcia głównym konkurentom prowadzenia brudnej kampanii.

Spotkanie zaczęło się od półminutowego skandowania imienia i nazwiska kandydata PiS na prezydenta Bydgoszczy. Następnie sztab wyborczy Tomasza Latosa zaprezentował dwa spoty , które przez miesiąc kampanii miały prowadzić do celu, „jakim będzie prezydent, na którego Bydgoszcz zasługuje, jakiego chcą wszyscy bydgoszczanie”.

Goszczący na konwencji wyborczej Tomasza Latosa minister zdrowia Łukasz Szumowski przyznał, iż ma wrażenie, że „Tomek prowadzi tę kampanię na rzecz wielkiej Bydgoszczy już od lat i jako człowiek wiarygodny zawsze dowodził czynem, to co obiecywał – między innymi doprowadził do tego, że Bydgoszcz jest ważnym miejscem na mapie Polski z punktu widzenia ochrony zdrowia. 700 milionów dla Bydgoszczy na te cele, to tak naprawdę jest jego dzieło.” Szumowski zaapelował, by głosować na Tomasza Latosa, bo Bydgoszcz jest tego warta.

Latos podziękował za słowa poparcia nie tylko ministrowi, ale wszystkim, którzy przez trudny czas kampanii wyborczej wspierali go swoim ogromnym zaangażowaniem, w sposób szczególny wyróżniając swoją rodzinę. Wyraził pewność, że kolejne konwencje, już powyborcze zorganizowane zostaną w ratuszu…

A kampania, zdaniem Latosa, była niełatwa, niekiedy wręcz brudna, gdy „druga strona zachowywała się w sposób haniebny i wszelkie podchody były świadectwem tchórzostwa tamtej strony.” Kiedyś w takich sytuacjach problem rozwiązywały pojedynki, tyle że – podkreślił z naciskiem Tomasz Latos – pojedynkować można się  z ludźmi honoru – z tymi bez honoru trudno jest wdawać się w pojedynek.

Ale kampania, to także wiele spotkań, konferencji, a to czego nie udało się tam przekazać, uzupełniane było w mediach społecznościowych. Latos przypomniał też o swoich propozycjach dla młodych, o nowym zagospodarowaniu parku centralnego ze strefą rekreacji. O tym, że pamiętał w swoim programie o osobach starszych, dla których przewidziany jest program „Aktywny Senior”. Kandydat na prezydenta mówił także o swoich zapowiedziach obniżki czynszu za lokale należące do ADM, o programie „Mieszkanie na start”,  o darmowych biletach dla młodzieży. Latos podkreślił, że w przeciwieństwie do obecnych władz on na pewno nie zapomni o Fordonie, dla którego powoła burmistrza w randze zastępcy prezydenta. Mówił także o składanych w trakcie kampanii deklaracjach dotyczących wykorzystania potencjału dwóch rzek nad którymi leży Bydgoszcz i że drogi osiedlowe, to też jest miasto. Nie będzie żadnego współpłacenia przez mieszkańców za budowę ulic! – grzmiał Latos, ale będą nowe drogi osiedlowe i Bydgoszcz naprawdę będzie miastem sportu. Ja to, szanowni państwo wszystko zmienię! – zapowiedział w swojej przemowie kandydat na prezydenta Bydgoszczy, dotykając m.in. spraw kultury. „Niech się tylko do tego Bruski i reszta nie mieszają.”