Bydgoszcz
1C
Niebo częściowo zachmurzone
77% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 1 • L -0
1C
Sob
0C
Nd
-1C
Pon
-2C
Wt
-1C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaPodsumowanie roku 2016 na lotnisku. Minimalny spadek liczby podróżnych
Port Lotniczy Bydgoszcz
03.01.2017 | 17:36

Podsumowanie roku 2016 na lotnisku. Minimalny spadek liczby podróżnych

Port Lotniczy Bydgoszcz podał rezultaty swoich działań za ostatni miesiąc i cały miniony rok.

Na zdjęciu: Terminal bydgoskiego lotniska powiększył się w minionym roku o około 1000 metrów kwadratowych.

Fot. Sebastian Torzewski

Ponad 337 tysięcy – tylu pasażerów obsłużył w minionym roku bydgoski port lotniczy. To wynik niemal identyczny z tym, który lotnisko Paderewskiego zanotowało w 2015 roku.

CZYTAJ TAKŻE: Wentyl bezpieczeństwa dla bydgoskiego lotniska. Pieniądze i od marszałka, i od miasta

W ostatnim miesiącu 2016 roku przez port przewinęło się ponad 22 tysiące osób, które skorzystały z przeszło 330 grudniowych lotów. W stosunku do rezultatu z grudnia 2015 roku to spadek o 6,2 procent. Obniżka w perspektywie wszystkich minionych dwunastu miesięcy jest znacznie skromniejsza – z 341 do 337 tysięcy pasażerów (czyli o ok. 1 proc.).

Wyniki Portu Lotniczego Bydgoszcz wyhamowały pod koniec roku po decyzji o zawieszeniu na okres zimowy lotów do Duesseldorfu oraz Glasgow realizowanych przez irlandzkiego Ryanaira. Z drugiej strony – jak przekonują przedstawiciele lotniska – wyrównany wynik w skali roku to efekt pojawienia się wiosną dodatkowej, piątej rotacji do Frankfurtu nad Menem (Lufthansa), szóstej – tyle że w zimowej siatce połączeń – do Londynu Stansted (Ryanair) oraz sezonowego połączenia do Rzymu, które było realizowane przez włoskie linie Mistral Air od połowy czerwca do końca października.

Jak już informowaliśmy, do Wiecznego Miasta będzie można polecieć ponownie już od końca kwietnia [CZYTAJ WIĘCEJ]. Miesiąc wcześniej do oferty wrócą wspomniane kierunki: niemiecki i szkocki obsługiwane przez Ryanaira. Swoją premierę będzie miał również szósty lot do Frankfurtu. Bilety można nabywać już u przewoźników oraz w biurach podróży.


Powiązane treści