Metropolia BydgoskaREGIONFotorelacjePodział punktów na Sportowej. Polonia zremisowała z Victorią Koronowo [ZDJĘCIA]
25.10.2020 | 09:06

Podział punktów na Sportowej. Polonia zremisowała z Victorią Koronowo [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: Szymon Fiałkowski

Podziałem punktów zakończyło się sobotnie spotkanie 13 kolejki grupy I klasy okręgowej. Na stadionie przy ul. Sportowej, Polonia Bydgoszcz zremisowała z Victorią Koronowo.

Zespół Michała Stolarskiego był do tej kolejki zespołem bezkompromisowym w lidze – Polonia mecze albo wygrywała (siedem) bądź przegrywała (pięć). Victoria miała już na koncie jeden remis na wyjeździe (trzy ogólnie) – z drugiej kolejki (na początku sierpnia), kiedy to podzieliła się punktami z Promieniem Kowalewo Pomorskie (1:1).

Na stadionie przy ul. Sportowej padły dwa gole, a sam mecz – ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa – rozegrano bez udziału publiczności. Jako pierwsi prowadzenie objęli gospodarze. W 35′ Rafał Kubacki zauważył, że bramkarz Victorii wyszedł zbyt daleko od własnej bramki i zaskoczył go strzałem z własnej połowy. Jednak nie minęły cztery minuty, a był już remis. Goście wykonali rzut rożny, po którym najwyżej do piłki wyskoczył Aleksandr Owsiak i strzałem głową pokonał Świetlika. Dla gospodarzy dobrą okazję do strzelenia drugiego gola miał Kubacki, ale jego strzał z dystansu obronił Graczyk. Stracony gol to nie było jedyne zmartwienie bydgoszczan, bo w 42′ czerwoną kartką za faul ukarany został Jan Martin.

Po przerwie, obie drużyny walczyły w środkowej strefie boiska, a w końcówce bliscy strzelenia drugiego gola byli goście. Po zamieszaniu w polu karnym, obok bramki uderzył Stasikowski. Pojedynek zakończył się podziałem punktów, który był pierwszym remisem dla Polonii w tym sezonie i czwartym dla Victorii.

W 14 kolejce, która rozegrana zostanie w sobotę (31 października), Polonia zagra na wyjeździe ze Startem Warlubie (15:00), a Victoria na własnym boisku podejmie Elanę II Toruń (14:00).

KLASA OKRĘGOWA PIŁKI NOŻNEJ – SEZON 2020/2021 – RUNDA JESIENNA – 13 KOLEJKA – 24.10.2020 R.
KP POLONIA BYDGOSZCZ – VICTORIA KORONOWO 1:1