Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Pogarsza się stan dróg w gm. Koronowo. ZGKiM: „Jesteśmy zdeterminowani”

Dodano: 01.03.2024 | 12:16

Na zdjęciu: Skarżą się zarówno mieszkańcy miasta jak i wsi

Fot. ZGKiM Koronowo

Zima, a w szczególności obfite opady deszczu dały się we znaki drogowcom z Koronowa. Napływa coraz więcej skarg na jakość i stan dróg. Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Koronowie informuje, że zintensyfikowano działania.

Media społecznościowe zalewane są fotografiami i informacjami o coraz gorszej jakości dróg na terenie gminy Koronowo. Skarżą się zarówno mieszkańcy miasta jak i wsi. Tylko ostatnio swoje zastrzeżenia wnieśli mieszkańcy Stopki, dolnego i górnego Okola, osiedla Pieczyska, dolnego Tryszczyna, Wiskitna, Witoldowa, osiedla Przyrzecze, Mąkowarska, Dziedzinka, Huty, ul. Tucholskiej w Koronowie, Wtelna, Więzowna, Wilcza, Nowego Jasińca, Kadzionki. Zły stan dróg jest również na tzw. strefie przemysłowej nieopodal drogi krajowej numer 25.

Stanowisko ZGKiM

ZGKiM w Koronowie informuje, że zintensyfikowano prace. – W związku z przewidywaną poprawą warunków atmosferycznych Zarząd Dróg Gminnych intensyfikuje działania na drogach – czytamy we wpisie opublikowanym 27 lutego. – W dniu wczorajszym w terenie pracowały 2 równiarki, 2 walce oraz ciągnik z urządzeniem równającym nawierzchnię dróg gruntowych. Jesteśmy zdeterminowani do maksymalnego wykorzystania aktualnej poprawy warunków atmosferycznych dlatego działania prowadzone są i będą w ponad normatywnym wymiarze czasu pracy. Ponadto od najbliższej środy, o ile sprzyjające warunki atmosferyczne się utrzymają, nastąpi dalsze zwiększenie brygad i sprzętu pracującego na drogach, w tym między innymi o kolejną równiarkę. Zarząd Dróg Gminnych ma również zakontraktowaną dostawę materiału typu gnejs o frakcji od 0 do 31,5 mm co pozwoli na uzupełnienia istniejących ubytków w nawierzchni. Jesteśmy przygotowani także na wbudowanie kruszywa ceglano-betonowego pochodzącego z recyklingu. W bieżącym tygodniu planujemy prowadzić prace w miejscowościach: Tryszczyn, Morzewiec, Samociążek i Gościeradz. Wkrótce podamy Państwu kolejne informacje w zakresie wykonanych i planowanych przez Zarząd Dróg Gminnych działań na drogach.

Kto nadzoruje prace?

Co ciekawe skarżą się również mieszkańcy, gdzie wykonano już prace. Ich zdaniem po krótkim czasie drogi znowu są dziurawe. Do życzenia pozostaje też jakość wykonanych robót. Dopytywała o to podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Koronowie radna Katarzyna Szulta-Romaniuk. – Mieszkańcy Tryszczyna niejednokrotnie poruszają, że skoro Gmina zleca wykonanie usług naprawy dróg ZGKiM, to kto jest odpowiedzialny z ramienia urzędu za odbiór tych prac? – pytała radna. – Do prac inwestycyjnych Gmina zatrudnia często inspektorów nadzoru by czuwali nad prawidłowym wykonaniem inwestycji. Natomiast w tym przypadku nie ważne jak zadanie zostanie wykonane w mniemaniu mieszkańców nikt się specjalnie tym wykonaniem nie interesuje oprócz bezpośrednio mieszkańców czy sołtysa. Kto odpowiada za sprawdzanie wykonania stanu wyrównania dróg? Czy ktoś stwierdza, że było tylko wyrównanie, czy użytkowano walec, czy nasypano kruszywo i ile tego kruszywa zużyto, czy zrobiono odpływy, kto to sprawdza? – dodała.

Burmistrz odpowiada krótko

Burmistrz Patryk Mikołajewski odpowiedział krótko. – Bieżące utrzymanie dróg polega na tym, a mamy ich przeszło 550 km, że zakładowi zleca się wykonanie pewnych napraw, są robione zdjęcia przed i po, a pracownik merytoryczny nadzoruje te prace – wyjaśniał samorządowiec.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marysia
Marysia
4 miesięcy temu

Widać, że wybory się zbliżają bo wszyscy w pełnej gotowości (zintensyfikowano działania) a we wcześniejsze lata nie można było tak intensyfikować działań.

Dopowiem
Dopowiem
4 miesięcy temu

Ostatnio w Toruniu w WOK odbyło się forum kultury brało nim udział wiele gmin nawet takich małych a jakoś Koronowo nie było reprezentowane ciekawe dlaczego. Nie było zaproszone ze względu na marazm w tej dziedzinie?
Nie ma niczego co można by zaprezentować jako nasze jak np. festiwal kapel, orkiestra itp, itd.

Berlin
Berlin
4 miesięcy temu

Dlatego popieram Stanisława Gliszczyńskiego