Pogrom na początek turnieju w Łuczniczce! Polki rozbiły Argentynę
Dodano: 05.06.2018 | 21:43Na zdjęciu: Natalia Mędrzyk radziła sobie w ataku z potrójnym blokiem rywalek.
Fot. Szymon Fiałkowski
Niespełna godzinę – tyle czasu potrzebowały polskie siatkarki do odniesienia pierwszego zwycięstwa w bydgoskim turnieju Ligi Narodów.
Biało-czerwone bez najmniejszych problemów poradziły sobie z Argentynkami, które przegrały dziewięć wcześniejszych pojedynków.
Polki po raz pierwszy w tej edycji Ligi Narodów były faworytem meczu i sobie z tą presją znakomicie poradziły. Podopieczne Jacka Nawrockiego miały przewagę od początku spotkania. W ataku zanotowały ponad 70% skuteczności, a znakomicie w ofensywie kolejny raz spisywała się Malwina Smarzek.
ZOBACZ ZDJĘCIA: Polska – Argentyna 3:0 w obiektywie Szymona Fiałkowskiego
Rywalki nie miały żadnego pomysłu na sforsowanie polskiego bloku. Jedynie w trzecim secie rywalki z Ameryki Południowej odrobiły trochę punktów, ale to było za mało by móc powalczyć z Polkami, które tym samym praktycznie zapewniły sobie utrzymanie w elicie Ligi Narodów.
W środowy wieczór Polki podejmą Niemki, które w meczu otwarcia turnieju wygrały z Belgijkami 3:1.
LIGA NARODÓW SIATKAREK – IV TURNIEJ – BYDGOSZCZ, 5.06.2018 R.
POLSKA – ARGENTYNA 3:0 (25:11, 25:14, 25:20)
POLSKA: Pleśnierowicz 3, Grajber 4, Efimienko-Młotkowska 7, Smarzek 20, Mędrzyk 10, Kąkolewska 5 oraz Witkowska (L), Murek, Twardowska 1, Łukasik 5, Bociek, Nowicka.
ARGENTYNA: Sagardia, Rodriguez 4, Busquets 6, Tosi 6, Fortuna 9, Lazcano 2 oraz Rizzo (L), Martinez (L), Piccolo, Hiruela 1, Soria 1.
Sędziowali: Jewgienij Makszanow (Rosja), Daniele Rapisarda (Włochy).
Widzów: 1.717.


















