Pogrom w Artego Arenie. Enea Astoria rozbiła Noteć

Dodano: 21.10.2017 | 19:19

Astoria rozgromiła we własnej hali Noteć Inowrocław

Na zdjęciu: Koszykarze Astorii wygrali derbowy mecz z Notecią

Koszykarze Enea Astorii Bydgoszcz nie zwalniają tempa. Bydgoszczanie w meczu 6. kolejki I ligi rozgromili we własnej hali inowrocławską Noteć.

Jeszcze przed rozpoczęciem spotkania uhonorowano Sebastiana Laydycha, który zakończył sportową karierę. Otrzymał on pamiątki od włodarzy klubu i trenerów, a także m.in. koszulki dla swoich dzieci, a jednocześnie podjęto decyzję o zastrzeżeniu numeru 6, jaki na koszulce miał Laydych.

Samo spotkanie miało mocno jednostronny przebieg. Gospodarze prowadzili od samego początku. W pierwszej kwarcie podopieczni Konrada Kaźmierczyka szybko objęli prowadzenie (7:4, 9:4, 12:6, 15:8, 20:10), które z każdą kolejną minutą powiększali. Bydgoszczanie mieli dużo lepszą skuteczność w rzutach z gry od przeciwników. Gospodarze bardzo dobrze zagrali także na tablicach (w całym meczu zebrali 46 piłek, a inowrocławianie – 26), a także w kontratakach (20:14 w asystach). Zanotowali też więcej przechwytów – 17, przy zaledwie trzech graczy Noteci!

Po przerwie przewaga bydgoskich koszykarzy rosła. Na uwagę zasługuje zwłaszcza dominacja Astorii w trzeciej kwarcie, którą wygrała aż 37:13! Po punktach Laydycha z rzutów wolnych gospodarze prowadzili 92:49, a po celnym rzucie z dystansu Kondraciuka już 100:59!

Wygrana z Notecią była trzecią, którą odnieśli w tym sezonie bydgoscy koszykarze. Za tydzień Astoria zagra na wyjeździe z Siarką Tarnobrzeg (sobota, 18.00). We własnej hali „Asta” ponownie zaprezentuje się 4 listopada (sobota), kiedy to do Artego Areny przyjedzie Pogoń Prudnik (17.00).

I LIGA KOSZYKARZY – SEZON 2017/2018 – 6. KOLEJKA – 21.10.2017 R.
ENEA ASTORIA BYDGOSZCZ – NOTEĆ INOWROCŁAW 118:61 (26:17, 29:19, 37:13, 26:12)

ENEA ASTORIA: Gospodarek 23 (2×3), Grod 17 (1×3), Frąckiewicz 15 (1×3), Bierwagen 8 (1×3), Śpica 4 (5 f.) – Pochocki 10, Szyttenholm 9 (9 zb.), Kondraciuk 9 (1×3), Fatz 8, Korniiets 7 (1×3, 5 zb.), Barszczyk 4, Laydych 4.

NOTEĆ: Sroczyński 11 (1×3), Krawczyk 10 (2×3), Michalski 8 (1×3, 6 zb., 6 as., 6 str.), Malitka 7 (1×3, 5 f.), Lisewski 2 – Szczepanik 8 (2×3, 5 zb.), Paul 8, Marciniak 3 (1×3), Maciejewski 2, Rosiński 2.

Sędziowali: Adam Krasuski, Krzysztof Krajewski, Mateusz Skorek.
Komisarz PZKosz.: Robert Zieliński.