Bydgoszcz
5C
Niebo częściowo zachmurzone
75% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 6 • L 4
10C
Sob
8C
Nd
9C
Pon
10C
Wt
6C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaPółgrabski odpowiada Latosowi w sprawie BCTW. „Półprawdy, wyobrażenia i nieuprawnione stereotypy”
24.09.2018 | 20:33

Półgrabski odpowiada Latosowi w sprawie BCTW. „Półprawdy, wyobrażenia i nieuprawnione stereotypy”

Eryk Dominiczak | e.dominiczak@metropoliabydgoska.pl

Na zdjęciu: Andrzej Półgrabski, prezes Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego, któremu podlega centrum targowe na obrzeżach Myślęcinka.

Fot. mat. prasowe BPPT / archiwum

– Rozumiem, że kampania wyborcza powoduje używanie skrótów myślowych czy budowanie emocjonalnego przekazu. To jednak nie zwalnia polityków od odpowiedzialności za słowo i nie daje prawa do publicznego głoszenia kłamstw – pisze w liście do Tomasza Latosa, kandydata PiS na prezydenta Bydgoszczy, Andrzej Półgrabski, prezes parku przemysłowego, któremu podlega Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze.

Ostre słowa Półgrabskiego to reakcja na poniedziałkową konferencję Latosa, której znaczna część poświęcona była właśnie BCTW. Kandydat na prezydenta deklarował, że „rozrusza” centrum targowe, które jego zdaniem nie wykorzystuje swojego potencjału. Podczas konferencji polityk wymieniał niedociągnięcia funkcjonalne obiektu – wspominał o braku źródeł zasilania, problemach z ogrzewaniem czy braku windy towarowej. Mówił też o wysokich cenach wynajmu oraz braku promocji centrum jako dobrego miejsca na targi czy konferencje. Zapowiadał też przyjrzenie się strukturze organizacyjnej BCTW.

Półgrabski nie odpowiedział w swoim liście wprost na słowa Latosa, ale zarzucił mu „brak elementarnej wiedzy”. „Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, żeby taką wiedzę uzyskać. Wystarczy zapytać o interesujące Pana kwestie w trybie zapytania poselskiego czy zdobyć się na gest, jakiego do tej pory, niestety, Pan nie uczynił, czyli osobiście odwiedzić Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze i Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny” – pisze prezes parku przemysłowego. I dodaje, że krytyczne słowa dotyczące centrum przyjął „z przykrością”, a jego zdaniem posługiwanie się „półprawdami, wyobrażeniami oraz nieuprawnionymi stereotypami” parlamentarzyście „zwyczajnie nie przystoi”.

Prezes BPPT podkreślił też, że budowa centrum to efekt wieloletnich rozmów, a dopiero w latach 2014-2015 – po uzyskaniu dofinansowania z Unii Europejskiej – udało się zbudować obiekt i powołać je do życia, co nastąpiło „w rekordowo krótkim czasie”.

Andrzej Półgrabski przypomniał w piśmie do Tomasza Latosa, że kandydujący cztery lata temu na stanowisko prezydenta z ramienia PiS Marek Gralik przed wyborami spotkał się z nim osobiście, aby porozmawiać o perspektywach rozwoju BPPT i BCTW. „Pan, Panie Pośle, jako kandydat na Prezydenta Miasta, nie znalazł czasu, aby przedstawić swoje wątpliwości i oczekiwania w bezpośredniej rozmowie” – dodaje Półgrabski, przekonując, że „trudno jest prowadzić owocny dialog tylko przez środki masowego przekazu”. Opinię Latosa o parku przemysłowym nazywa „krzywdzącą”, i to zarówno dla kierowanej przez niego spółki, jak i mieszkańców i przedsiębiorców, którzy „korzystali i wciąż korzystają” z jego infrastruktury. „Liczymy, że uda nam się przekonać Pana do współdziałania przy kreowaniu BPPT i BCTW” – kończy Półgrabski.


Powiązane treści