Bydgoszcz
10C
Niebo częściowo zachmurzone
29% wilgotność
Wiatr: 10km/h WNW
H 11 • L 9
10C
Pt
9C
Sob
8C
Nd
9C
Pon
9C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePolicja i sanepid skontrowali markety w Fordonie. Sprawdzali, czy klienci noszą maseczki
sanepid bydgoszcz
08.08.2020 | 09:39

Policja i sanepid skontrowali markety w Fordonie. Sprawdzali, czy klienci noszą maseczki

Na zdjęciu: Policja i przedstawiciele sanepidu przeprowadzili kontrolę w fordońskich marketach.

Fot. KWP Bydgoszcz

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Fordonie, wspólnie z pracownikami z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Bydgoszczy przeprowadzili kontrole sanitarne na terenie fordońskich marketów.

Do głównych zadań policjantów i inspektorów podczas wczorajszej (7 sierpnia) kontroli było monitorowanie przestrzegania zasad sanitarnych, czyli prawidłowe zakrycie nosa i ust, umieszczenie i dystrybucja materiałów do dezynfekcji rąk oraz zachowanie odległości przynajmniej 1,5 metra. Dzielnicowi i inspektorzy przypominali właścicielom i pracownikom sklepów, że to na nich ciąży obowiązek egzekwowania obostrzeń. Krótko mówiąc, gdy w sklepie pojawi się klient bez maseczki, to ukarany mandatem może zostać nie tylko on, ale i administrator sklepu, który np. nie wezwie policji, gdy klient nie będzie się stosować do obostrzeń.

Skoro o konsekwencjach mowa, to za brak maseczki w sklepie otrzymać można mandat w wysokości 500 zł. W przypadku wyjątkowych naruszeń policjanci mogą również skierować wniosek do sądu, który może nałożyć grzywnę do 5 tysięcy złotych. Natomiast sanepid może nałożyć karę w wysokości nawet 30 tysięcy złotych.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści