Bydgoszcz
2C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h E
H 2 • L 2
2C
Sob
2C
Nd
1C
Pon
-0C
Wt
5C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePolicja i Straż Graniczna patroluje tereny kolejowe. Skontrolowano przejazd na Osowej Górze
straż graniczna
25.11.2021 | 11:34

Policja i Straż Graniczna patroluje tereny kolejowe. Skontrolowano przejazd na Osowej Górze

Na zdjęciu: Bydgoscy policjanci włączyli się w międzynarodowe działania „24 Blue Rad" ukierunkowane na bezpieczeństwo na obszarach kolejowych.

Fot. KWP Bydgoszcz

Bydgoscy policjanci, wraz z funkcjonariuszami Straży Granicznej i Straży Ochrony Kolei włączyli się w międzynarodowe działania ukierunkowane na bezpieczeństwo na obszarach kolejowych. Akcja ma na celu zapobieganie najczęściej popełnianym wykroczeniom w rejonie tras przejazdu pociągów oraz przeciwdziałanie niszczeniu mienia i kradzieżom infrastruktury.

Działania „24 Blue Rad” zaplanowano na dwa dni: 24 i 25 listopada. Ich celem jest przede wszystkim kontrola osób przemieszczających się na obszarze kolejowym, sprawdzanie ich tożsamości, a także kontrola przestrzegania przepisów porządkowych obowiązujących na obszarze kolejowym oraz przeciwdziałanie niszczeniu mienia i kradzieży elementów infrastruktury kolejowej.

W działania włączyli się również bydgoscy policjanci, którzy przy współpracy z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei oraz Straży Granicznej kontrolowali wczoraj zachowanie kierowców w rejonie przejazdu kolejowego na ulicy Przejazd w Bydgoszczy. – Ujawniono siedem naruszeń przepisów przeciwko bezpieczeństwu w ruchu drogowym w rejonach przejazdów kolejowych. Popełnione przez siedmiu kierujących wykroczenia dotyczyły niestosowania się do znaku STOP. Trzej sprawcy wykroczeń zostali ukarani mandatem karnym, a czterej pouczeni – informuje kom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Alixa
Alixa
16 godzin temu

Taa… Blue Rad sprawdza bezpieczeństwo na terenach kolejowych a wczoraj 2 samobójstwa na torach.

Powiązane treści