[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Ruch na DK10 i Szubińskiej pod lupą policyjnego drona. Posypały się mandaty

Dodano: 28.08.2022 | 12:51

Na zdjęciu: Policjanci obserwowali zachowanie kierowców m.in. na krajowej 10 w Emilianowie.

Fot. KWP Bydgoszcz

Bydgoscy policjanci ponownie wykorzystali drona do obserwacji zachowań kierowców na drogach. Tym razem pod lupę wzięli ruch pojazdów na krajowej 10 w Emilianowie oraz na Szubińskiej w Bydgoszczy.

– Po raz kolejny przy pomocy drona, policjanci obserwowali zachowania kierujących na tych ciągach komunikacyjnych – mówi kom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Policjanci pod lupę wzięli tym razem zachowanie kierujących na drodze krajowej 10 w Emilianowie oraz na Szubińskiej w Bydgoszczy.

Jak się okazało, w trakcie działań ujawniono blisko trzydziestu kierowców, którzy nie stosowali się do znajdującego się tam oznakowania i obowiązujących przepisów, wyprzedając pojazdy w niedozwolonym miejscu. – Nie wszyscy kierowcy wiedzą, że nie wolno wyprzedzać w miejscach, gdzie jest podwójna linia ciągła czy na przejściach dla pieszych – słyszymy od funkcjonariuszy.

Policjanci wobec piętnastu kierowców zastosowali kary zgodne z taryfikatorem mandatowym, natomiast wobec kolejnych trzynastu – pouczenie.

Ruch na DK10 i Szubińskiej pod lupą policyjnego drona. Posypały się mandaty
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments