Bydgoszcz
-10C
79% wilgotność
Wiatr: 3km/h SE
H -10 • L -11
1C
Wt
2C
Sr
3C
Czw
3C
Pt
1C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePolicja podsumowuje święta. Ile było wypadków i pijanych kierowców na drogach województwa?
policja bydgoszcz
27.12.2019 | 09:54

Policja podsumowuje święta. Ile było wypadków i pijanych kierowców na drogach województwa?

Na zdjęciu: Na drogach jest więcej patroli policji.

Fot. KWP/archiwum

Policyjna akcja Bezpieczny weekend – Boże Narodzenie trwa od wtorku, 24 grudnia do niedzieli, 29 grudnia. Funkcjonariusze przedstawili już pierwsze statystyki działań.

Od wtorku na drogach pracuje więcej policyjnych patroli. Funkcjonariusze sprawdzają prędkość, trzeźwość kierowców, korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz sposób przewożenia dzieci. Zwracają też uwagę na stan techniczny pojazdów oraz sprawdzają prawidłowość poruszania się pieszych i posiadanie przez nich obowiązkowych elementów odblaskowych.

Od 24 do 26 grudnia na kujawsko-pomorskich drogach nikt nie zginął w wypadkach drogowych. Doszło natomiast do trzech wypadków, w których trzy osoby zostały ranne. Policjanci zanotowali także 120 kolizji. Niestety nie obyło się bez pijanych kierowców, których w tym czasie zatrzymano 29.

Apelujemy o ostrożność, rozsądek i rozwagę na drodze oraz o przestrzeganie przepisów przez użytkowników dróg, zarówno zmotoryzowanych, jak i tych niechronionych – pieszych i rowerzystów – mówi mł. insp. Monika Chlebicz z KWP w Bydgoszczy.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści