Bydgoszcz
2C
Słonecznie
86% wilgotność
Wiatr: 2km/h WSW
H 3 • L 1
11C
Pon
10C
Wt
9C
Sr
12C
Czw
13C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiNa sygnalePolicja potwierdza: Wyłowione w sobotę ciało należy do poszukiwanego 16-letniego Piotra
06.06.2020 | 14:23

Policja potwierdza: Wyłowione w sobotę ciało należy do poszukiwanego 16-letniego Piotra

Eryk Dominiczak | e.dominiczak@metropoliabydgoska.pl

Na zdjęciu: Ciało poszukiwanego nastolatka zostało wydobyte ze zbiornika niedaleko żwirowni w Olimpinie (gmina Nowa Wieś Wielka).

Fot. KWP Bydgoszcz

Oględziny ciała wydobytego w sobotę z jeziora położonego przy żwirowni w Olimpinie niedaleko Przyłęk potwierdziły, że jest to poszukiwany od ubiegłego weekendu 16-letni Piotr z Ciela.

Informację o zidentyfikowaniu zwłok zaginionego nastolatka potwierdził w rozmowie z nami st. asp. Piotr Duziak z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. – Ciało należy do poszukiwanego 16-latka – mówi Duziak. Smutną informację przekazała równolegle na Facebooku zaangażowana w poszukiwania Piotra jego siostra Martyna.

Przypomnijmy, że w sobotę po godzinie dziewiątej służby poszukiwawcze zostały zaalarmowane przez osobę postronną o ciele unoszącym się na wodzie w zbiorniku w Olimpinie. Na miejsce została wysłana specjalna grupa wodno-nurkowa z Bydgoszczy oraz strażacy z OSP Brzoza. W rejon zgłoszenia przybyła również policja. Ciało podjęto z wody i zabezpieczono do czasu przybycia prokuratora. Z naszych informacji wynika, że ten dotarł do Olimpina we wczesne popołudnie. Ciało miała zidentyfikować również rodzina zaginionego mieszkańca Ciela.

Od kilku dni strażacy z wykorzystaniem sonaru sprawdzili kilkanaście zbiorników wodnych na terenie gminy Białe Błota i leżącego już w granicach gminy Nowa Wieś Wielka Olimpina. Ich wielogodzinne wysiłki nie doprowadziły jednak do przełomu. W poszukiwania nastolatka zaangażowało się również kilkuset mieszkańców. Od momentu znalezienia (we wtorek, 2 czerwca po południu) rzeczy zaginionego skupiano się na poszukiwaniach w rejonie Przyłęk, Olimpina oraz Prądek. Wspomniane ubranie oraz charakterystyczną torbę typu nerka znalazł w pobliżu ambony myśliwskiej, około 300 metrów od zbiornika przy żwirowni, świadek.

16-letni Piotr zaginął w nocy z soboty na niedzielę (30/31 maja). Krótko po godzinie 22:00 wysiadł w Przyłękach z autobusu linii nr 96 jadącego w stronę Ciela, gdzie mieszkał i dalej – Bydgoszczy. W tym samym czasie odnotowano ostatnie logowanie jego telefonu. Znajomi, z którymi przebywał, twierdzą, że nie wiedzą, co się stało z ich kolegą.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści