Bydgoszcz
11C
Słonecznie
43% wilgotność
Wiatr: 5km/h NW
H 13 • L 10
6C
Pon
5C
Wt
6C
Sr
9C
Czw
13C
Pt
ZDMiKP: Kolizja na skrzyżowaniu Fordońska-Gajowa. Ruch tramwajowy w kierunku Fordonu został wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePolicja zatrzymała mężczyznę okradającego myjnie. Działał w Fordonie i na Śródmieściu
kradzież myjnie samochodowe bydgoszcz
30.11.2018 | 09:58

Policja zatrzymała mężczyznę okradającego myjnie. Działał w Fordonie i na Śródmieściu

Na zdjęciu: Zatrzymany 27-latek w rękach policji.

Fot. KWP Bydgoszcz

Komenda Wojewódzka Policji poinformowała o zatrzymaniu mieszkańca Chojnic, który jest podejrzany o włamania i rozbój. 27-latek okradał bydgoskie myjnie samochodowe i napadł na sklep z nożem w ręku. Lista zarzutów może się jednak zwiększyć.

W ostatnim czasie policjanci otrzymali zgłoszenia, że na terenie myjni samochodowych w Bydgoszczy dochodzi do włamań. Sprawca okradał panele, w których znajdowały się monety. Tego typu zdarzenia odnotowano na terenie Śródmieścia i Fordonu. Wspólna praca funkcjonariuszy z tych rejonów przyniosła efekty – policjanci zatrzymali pochodzącego z Chojnic 27-latka. Śledczy z fordońskiego komisariatu przedstawili mu dwa zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem oraz złamania sądowego zakazu prowadzenia pojazdów – podejrzany przyjechał bowiem na włamanie samochodem.

27-latka rozliczyli również policjanci z bydgoskiego Śródmieścia, którzy przedstawili mu łącznie pięć zarzutów. Podobnie jak w Fordonie, mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem do panelu z monetami, znajdującego się przy odkurzaczu, uszkodzenia panelu z monetami na terenie innej myjni samochodowej oraz dwukrotnego złamania sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

Bydgoscy kryminalni udowodnili też, że mężczyzna dokonał rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. 20 listopada napadł on na jeden z sieciowych sklepów, gdzie po sterroryzowaniu nożem ekspedientki zabrał pieniądze.

27-latek został doprowadzony do prokuratury. Po jego przesłuchaniu oskarżyciel postanowił zawnioskować do sądu o tymczasowy areszt. Sąd, po zapoznaniu się z aktami sprawy, aresztował podejrzanego na najbliższe trzy miesiące. Policjanci nie wykluczają, że lista zarzutów wobec mężczyzny może się zwiększyć.


Powiązane treści