Bydgoszcz
4C
Niebo częściowo zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 5km/h NNE
H 5 • L 3
3C
Czw
4C
Pt
8C
Sob
12C
Nd
12C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaPolicja zatrzymała podejrzanego o wzniecenie pożaru w kamienicy Brejzy. „Nieumyślne podpalenie”
pożar Solankowa Inowrocław Krzysztof Brejza
29.05.2018 | 08:43

Policja zatrzymała podejrzanego o wzniecenie pożaru w kamienicy Brejzy. „Nieumyślne podpalenie”

Do ujęcia mężczyzny doszło w poniedziałek po południu - poinformowała Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy.

Na zdjęciu: Fragment elewacji kamienicy przy ul. Solankowej, która zajęła się ogniem.

Fot. nadesłane

W poniedziałek po godzinie 18:00 policjanci zatrzymali 50-latka, który może mieć związek z pożarem, do którego doszło w nocy z piątku na sobotę na terenie Inowrocławia – przekazała we wtorek rano rzecznik komendanta wojewódzkiego policji podinsp. Monika Chlebicz.

Zatrzymanie ma związek z pożarem kamienicy przy ulicy Solankowej, w której mieszka poseł PO Krzysztof Brejza wraz z rodziną. Ogień zajął toaletę przenośną służącą robotnikom wykonującym remont budynku, znajdujące się w pobliżu materiały budowlane, przeniósł się również na elewację, zagrażając zewnętrznej instalacji gazowej. Na miejsce nie wezwano jednak straży pożarnej, bowiem pożar udało się ugasić jednemu z mieszkańców.

50-letni mężczyzna został zatrzymany w okolicach Kruszwicy. Jak informuje RMF FM, jest on mieszkańcem kamienicy przy ul. Solankowej. Z nieoficjalnych ustaleń radia wynika, że podczas przesłuchania zeznał, iż nieumyślnie podpalił toi-toia niedopałkiem papierosa.

Zatrzymany 50-latek przebywa obecnie w policyjnym areszcie. We wtorek ma zostać doprowadzony do inowrocławskiej prokuratury. Najprawdopodobniej usłyszy zarzut nieumyślnego spowodowania pożaru.

Przypomnijmy, że w związku z sobotnim nocnym pożarem do policji wpłynęły dwa zawiadomienia – o zniszczeniu mienia od właściciela firmy budowlanej, a także o usiłowanie zabójstwa ze strony posła Brejzy.


Powiązane treści