Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Policjanci kontrolowali przejazd kolejowy na Inwalidów. Posypały się mandaty

Dodano: 05.03.2021 | 17:23

Kontrola odbyła się w czwartkowe popołudnie.

Na zdjęciu: W trakcie dwugodzinnych działań, policjanci ujawnili trzynaście naruszeń przepisów przeciwko bezpieczeństwu w ruchu drogowym.

Fot. KWP Bydgoszcz

Funkcjonariusze z bydgoskiej drogówki kontrolowali zachowania kierowców na strzeżonym przejeździe kolejowym przy ul. Inwalidów. – W trakcie dwugodzinnych działań ujawniono trzynaście naruszeń przepisów przeciwko bezpieczeństwu w ruchu drogowym – zdradzają policjanci.

Do kontroli doszło w czwartkowe (4 marca) popołudnie. – Bydgoscy policjanci ruchu drogowego przeprowadzili działania ukierunkowane na bezpieczeństwo na strzeżonym przejeździe kolejowym przy ul. Inwalidów – mówi kom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy i dodaje, że do działań wykorzystano także Mobilne Centrum Monitoringu. – Celem działań było ograniczenie przebywania osób nieuprawnionych na torowiskach oraz przechodzenia i przejeżdżania przez tory w miejscach do tego niewyznaczonych, a także niezgodnie z przepisami ruchu drogowego, m. in. niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej czy omijanie opuszczonych rogatek – dodaje kom. Słomski.

Działania funkcjonariuszy trwały ponad dwie godziny, a w tym czasie ujawniono trzynaście naruszeń przepisów przeciwko bezpieczeństwu w ruchu drogowym. – Dotyczyły one niestosowania się do sygnalizacji świetlnej zarówno przez kierujących samochodami, rowerzystów, jak i pieszych uczestników ruchu drogowego, przekraczania jezdni w miejscach niedozwolonych, wjazdu na przejazd pomimo opuszczania zapór – wyliczają policjanci.

Jak słyszymy od policjantów, sprawcy ośmiu wykroczeń zostali ukarani mandatem karnym, a kolejni dwaj pouczeni. – W stosunku do trzech kierujących, materiał filmowy zostanie przekazany policjantom z komisariatu Bydgoszcz-Śródmieście celem przeprowadzenie czynności w tych sprawach – kończy kom. Przemysław Słomski.

0 0 votes
Article Rating
Policjanci kontrolowali przejazd kolejowy na Inwalidów. Posypały się mandaty
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan
2 lat temu

W Polsce mandaty są zdecydowanie na niskie dlatego nie ma kultury jazdy i generalnie wszyscy maja wszystko w d…. Co to jest mandat 500zl za przekroczenie prędkościo 50-70km/h . Smiech na sali.