Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Policjanci obserwowali przejazd kolejowy w Brzozie. Kierowcy otrzymali mandaty

Dodano: 08.07.2022 | 13:47

Na zdjęciu: Podczas dzisiejszej akcji w Brzozie, funkcjonariusze nałożyli na kierowców łącznie cztery mandaty karne. Natomiast wobec dwóch zastosowali pouczenia

Fot. KWP Bydgoszcz

Policjanci z bydgoskiej „drogówki” obserwowali skrzyżowanie w Brzozie przy przejeździe kolejowym. Do działań wykorzystali Mobilne Centrum Monitoringu. W ramach akcji „Bezpieczny piątek” realizowanej wspólnie z PKP Polskie Linie Kolejowe, mundurowi wystawili cztery mandaty.

Akcja „Bezpieczny piątek” miała miejsce dzisiaj (8 lipca) rano. Policjanci z bydgoskiego wydziału ruchu drogowego przez kilka godzin obserwowali zachowania kierowców oraz pieszych w miejscowości Brzoza. – Szczególnym nadzorem objęli bardzo ruchliwe skrzyżowanie ulicy Łabiszyńskiej z Bydgoską, które stanowi połączenie drogi wojewódzkiej z drogą krajową, a także sąsiadujący obok przejazd kolejowy – relacjonuje kom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy.


ZOBACZ RÓWNIEŻ: Wjechała na przejazd kolejowy pomimo czerwonego światła. Dostała 2 tysiące złotych mandatu [WIDEO]


Funkcjonariusze do działań wykorzystali Mobilne Centrum Monitoringu. – Samochód z kamerami namierzał kierowców lekceważących podstawowe zasady bezpieczeństwa. Wskazany przez operatora kamer kierujący, musiał się liczyć z konsekwencjami, po zatrzymaniu przez patrol bydgoskiej „drogówki” – uzupełnia Słomski.

Podczas działań policjanci namierzyli czterech kierowców, którzy niestosowali się do sygnalizacji świetlnej i wjechali na skrzyżowanie na czerwonym świetle, a także dwóch kierowców, którzy popełnili wykroczenia związane z przejazdem kolejowym. – Jeden z nich wjechał na przejazd pomimo braku miejsca do kontynuowania jazdy, a drugi wjechał na tory przed całkowitym podniesieniem zapór i przy nadającym czerwonym sygnale świetlnym. Funkcjonariusze nałożyli na kierowców łącznie cztery mandaty karne. Natomiast wobec dwóch zastosowali pouczenia – wylicza komisarz.

Bydgoscy policjanci zapowiadają niebawem kontynuację działań na skrzyżowaniu i przejeździe w Brzozie.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jarosław
Jarosław
1 rok temu

Panowie, więcej takich kontroli w tym miejscu. Co tam się dzieje, to woła o pomstę do nieba.

Jacek
Jacek
1 rok temu

Polecam również przyjrzeć się niestosowaniu się do znaków drogowych między Brzoza a Stryszkiem. Nadgorliwi kierowcy wstrzymują ruch by ustąpić pierwszeństwo przejazdu autom z drogi podporządkowanej.

Iza
Iza
1 rok temu

Kontrole tam powinny być notorycznie. Mieszkam obok przejazdu i patrzeć czasami nie mogę na tych bezmozgowców! Strach z dzieckiem wyjść na spacer bo już nawet po chodnikach jeżdżą, dramat !!!

Kamyk
Kamyk
1 rok temu

Nie wiem co ci panowie robili przez kilka godzin bo ja w tym czasie wlepił bym kilkanaście mandatów tym, którzy w kierunku bydgoskiej jadą poboczem ( a jadą czasem aż od Kościoła) , które nie jest pasem ruchu. Niszcząc pobocze i stanowiąc zagrożenie dla pieszych i kierowców chcących włączyć się do ruchu od strony Mrówki. Przejrzyjcie na oczy.

Dariusz
Dariusz
1 rok temu

To chyba jakiś żart. Ja obserwuję notoryczne niestosowanie się do znaków pionowych i poziomych, jazdę po części jezdni wyłączonej z ruchu a niejednokrotnie po chodniku. Liczę na poważne potraktowanie problemu przez służby a kierowców cierpiących na brak cierpliwości proszę aby po prostu nie wsiadali za kółko. Szanujmy się wzajemnie.

Sławek
Sławek
1 rok temu

A moze panowie policjanci by przyjechali o 6:30-7:00 rano i zobaczyli czy sygnalizacja świetlna jest dla wszystkich czy tyljo dla auto jadących od strony Kobylarni bo dla wszystkich aut jadących od strony Inowrocławia czerwone swiatlo nie dotyczy???