Bydgoszcz
1C
Niebo głównie zachmurzone
80% wilgotność
Wiatr: 7km/h WNW
H 2 • L 0
2C
Czw
-0C
Pt
-0C
Sob
-0C
Nd
-1C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnalePolicjanci podsumowali długi majowy weekend na drogach Kujaw i Pomorza
policja Bydgoszcz
05.05.2020 | 07:24

Policjanci podsumowali długi majowy weekend na drogach Kujaw i Pomorza

Policjanci podali informację odnośnie przebiegu długiego majowego weekendu na drogach naszego województwa.

Na zdjęciu: W trakcie długiego majowego weekendu, policjanci zwracali m.in. szczególną uwagę na prędkość, jaką poruszały się pojazdy.

Fot. KWP Bydgoszcz

Blisko trzy tysiące funkcjonariuszy na Kujawach i Pomorzu czuwało nad bezpieczeństwem podróżnych w trakcie weekendu majowego. Policjanci podsumowali właśnie tegoroczną „majówkę”.

W trakcie „majówki” doszło do czterech wypadków drogowych w których nikt nie zginął, a pięć osób zostało rannych. Jak już informowaliśmy, do takich wypadków doszło m.in. w miejscowości Szabda na DK15, czy w Nielubiu (DW551) i Płowężu. Jednocześnie wpadło 39 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę po spożyciu alkoholu.

– W trakcie kontroli drogowych policjanci zwracali szczególną umowę na prędkość, stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz to, czy kierowcy i pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w fotelikach – mówi asp. Remigiusz Rakowski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Zadaniem policjantów było także zapewnienie płynnego i bezpiecznego ruchu na drogach dojazdowych do miast oraz na głównych ciągach komunikacyjnych przebiegających przez nasze województwo.

Jak słyszymy, podczas długiego weekendu (od 30 kwietnia do 3 maja) nad bezpieczeństwem podróżujących czuwało ponad trzy tysiące policjantów: ponad tysiąc policjantów z wydziału ruchu drogowego i prawie dwa tys. funkcjonariuszy z innych pionów i służb.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści