Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Policjanci poszukują świadków kolejnego potrącenia w Fordonie

Dodano: 11.01.2019 | 14:19

Na zdjęciu: Komisariat Policji w Fordonie.

Fot. archiwum

Policjanci z fordońskiego komisariatu szukają świadków potrącenia pieszego, do którego doszło w  pobliżu Targowiska Tatrzańskiego. 

Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek, 7 stycznia około godziny 16:36 przy ulicy Rataja, na wysokości budynku wielorodzinnego nr 10. Jak relacjonuje podkom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, kierujący pojazdem marki Kia Rio (koloru szarego), poruszający się w kierunku skrzyżowania z Pelplińską, Skarżyńskiego i Twardzickiego potrącił pieszego idącego od strony targowiska. W wyniku potrącenia pieszy doznał obrażeń.

Świadkowie zdarzenia są proszeni o kontakt osobisty z funkcjonariuszami Komisariatu Policji Bydgoszcz – Fordon przy ulicy Wyzwolenia 122 lub telefon pod numer 52 525 58 06 (w godzinach 7:30 – 15:30) lub całodobowo pod numerami 52 525 58 59, 52 525 58 10.

Warto wspomnieć, że mundurowi poszukują też świadków śmiertelnego potrącenia, do którego doszło w grudniu ubiegłego roku na ulicy Szpitalnej – zginęła wówczas 25-letnia kobieta. Ponadto, śledczy z bydgoskiej prokuratury, prowadzący śledztwo po tragicznym w skutkach wypadku na ul. Powstańców Warszawy, także poszukują świadków tego zdarzenia. Przypomnijmy: 24 grudnia, tuż po godzinie 8:00, kierowca osobowego renault megane zderzył się z wojskową ciężarówką. Siła uderzenia była tak duża, że auto osobowe zostało niemal doszczętnie zniszczone. 20-latek, który siedział za kierownicą renault z ciężkimi obrażeniami ciała trafił do szpitala, ale nie udało się go uratować.


CZYTAJ WIĘCEJ: Prokuratura poszukuje świadków śmiertelnego wypadku na Powstańców Warszawy


Niestety, w 2019 roku zanotowano już pierwszy, śmiertelny wypadek na przejściu dla pieszych. W minioną niedzielę, na ulicy Twardzickiego 70-letni kierowca potrącił 71-letnią kobietę. W wyniku poniesionych obrażeń zmarła ona w szpitalu. Policjanci pod nadzorem prokuratury ustalają okoliczności tego zdarzenia.