Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
88% wilgotność
Wiatr: 10km/h W
H 14 • L 14
14C
Pt
17C
Sob
17C
Nd
17C
Pon
15C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnalePolicjanci publikują mapę wypadków drogowych podczas wakacji. Dwa śmiertelne zdarzenia na drogach regionu
wypadek Bydgoszcz
30.06.2021 | 11:42

Policjanci publikują mapę wypadków drogowych podczas wakacji. Dwa śmiertelne zdarzenia na drogach regionu

Na zdjęciu: Na drogach Kujaw i Pomorza, w ciągu pierwszych kilku dni wakacji doszło już do dwóch śmiertelnych wypadków.

Fot. Maciej Rejment / zdjęcie ilustracyjne

Drugi śmiertelny wypadek w trakcie niespełna tygodnia wakacji na drogach regionu. Policjanci tymczasem już po raz trzeci organizują projekt na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym, pn. „Wypadki drogowe ze skutkiem śmiertelnym – Wakacje 2021”. – Spotkał się on z pozytywnym odbiorem społecznym oraz dużym zainteresowaniem mediów – mówią funkcjonariusze.

Policja na swojej stronie internetowej będzie podobnie, jak w dwóch wcześniejszych latach, każdego dnia przez okres wakacji prezentować mapę z liczbą wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym, wraz z informacją o zdarzeniu z ostatniej doby oraz od początku wakacji. – Bieżąca aktualizacja mapy, w tym wizualizacja, ma na celu zwrócenie uwagi na skalę tragedii do jakich dochodzi na polskich drogach, skłonić do refleksji użytkowników dróg, jak również zachęcić media do dyskusji na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego – mówią policjanci.

Niestety, na mapie są już dwa czarne punkty w naszym regionie. Do pierwszego, tragicznego w skutkach wypadku doszło w niedzielę (27 czerwca) wieczorem przy ul. Podgórnej w Toruniu, gdzie zginął 31-letni motocyklista. – Jak ustalili policjanci, którzy zostali skierowani na miejsce zdarzenia, kierowca motocykla marki kawasaki, jadący ul. Podgórną od strony ul. Okólnej w kierunku ul. Dybowskiej, najprawdopodobniej w wyniku niedostosowania prędkości do warunków drogowych, wyjeżdżając z łuku drogi uderzył w słup lampy oświetleniowej – mówi podinsp. Wioletta Dąbrowska z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. Motocyklista zginął na miejscu, a okoliczności tragedii wyjaśniają policjanci pod nadzorem prokuratury.

Śledczy będą też wyjaśniać szczegóły tragedii, do której doszło wczoraj (29 czerwca) po południu w Górsku, gdzie osobowy ford fiesta uderzył w drzewo, a w wyniku tego wypadku zginął kierowca auta osobowego.

Z danych przekazanych na ten moment przez policjantów wynika, że w całym kraju doszło już do dwudziestu trzech wypadków (z czego siedem z nich miało miejsce w ciągu ostatniej doby). – Należy mieć na uwadze, że za każdym punktem zaznaczonym na tej mapie, kryje się ludzka tragedia. Każde, nawet z pozoru błahe zignorowanie przepisów, brawura, zlekceważenie senności czy zmęczenia mogą być przyczyną tragedii na drodze – przyznają funkcjonariusze.

W 2020 roku, na drogach Kujaw i Pomorza doszło w okresie wakacji do 182 wypadków, w których zginęło 14 osób, a 209 zostało rannych.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści