Bydgoszcz
18C
Opady
59% wilgotność
Wiatr: 6km/h NNE
H 19 • L 18
16C
Czw
15C
Pt
14C
Sob
21C
Nd
17C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePolicjanci sprawdzali kierowców na ulicy Nakielskiej. Wielu złamało przepisy na przejściu dla pieszych!
nakielska_wroclawska_monitoring_policja_KWPBydgoszcz
26.08.2020 | 19:04

Policjanci sprawdzali kierowców na ulicy Nakielskiej. Wielu złamało przepisy na przejściu dla pieszych!

Na zdjęciu: Jeden z przykładów złamania przepisów o ruchu drogowym zarejestrowany w środę przez mobilne centrum monitoringu na ulicy Nakielskiej.

Fot. KWP Bydgoszcz

Jedenastu kierowców zatrzymali w środę bydgoscy policjanci, którzy sprawdzali ich zachowanie w rejonie przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu ulicy Nakielskiej z Wrocławską. – Jednemu z nich zatrzymano prawo jazdy i skierowano wniosek o ukaranie do sądu – mówi podkom. Lidia Kowalska z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Środowa akcja na ul. Nakielskiej była kontynuacją cyklicznych działań, które patrole bydgoskiej drogówki prowadzą przy współpracy z Mobilnym Centrum Monitoringu. Schemat działań pozostaje niezmienny – kamery rejestrują zachowania kierowców, a tych niezdyscyplinowanych rozliczają funkcjonariusze znajdujący się kilkaset metrów dalej.

Tym razem swoje działania policja skupiła na przejściu dla pieszych przy wspomnianym skrzyżowaniu Nakielskiej z Wrocławską. – Wybór miejsca był nieprzypadkowy – w tym miejscu jest duże natężenie ruchu – wskazuje podkom. Kowalska. Monitoring sprawdzał, czy kierowcy ustępują pierwszeństwo przejazdu pieszym znajdującym się na przejściu, czy omijają pojazd, który zatrzymał się, aby przepuścić pieszych, a także, czy doszło do wyprzedzania bezpośrednio przed pasami.

W jedenastu przypadkach mundurowi zarejestrowali wykroczenia. – Pięciu kierowców nie ustąpiło pierwszeństwa pieszym, czterech wyprzedzało przed przejściem, a dwóch ominęło pojazd, który zatrzymał się przed przejściem – wylicza Lidia Kowalska. Konsekwencje tych zachowań – osiem mandatów, dwa pouczenia oraz jeden wniosek skierowany do sądu połączony z zatrzymaniem kierowcy prawa jazdy.

Funkcjonariusze z Bydgoszczy systematycznie powtarzają, że ich działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa na drodze. – Działania z wykorzystaniem kamer będą kontynuowane – zapewnia podkom. Kowalska. Do tej pory funkcjonariusze byli obecni między innymi na rondzie Fordońskim i Toruńskim czy na alei Armii Krajowej (wylotówka w kierunku Osielska w rejonie skrzyżowania z ul. Zamczysko).

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści