Bydgoszcz
21C
Słonecznie
33% wilgotność
Wiatr: 3km/h NNE
H 22 • L 19
15C
Sob
15C
Nd
14C
Pon
15C
Wt
12C
Sr
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePolicjanci sprawdzali przejścia na Fordońskiej i w Fordonie. Posypały się mandaty [ZDJĘCIA]
policja_bezpieczne_przejscia_monitoring_KWP
26.01.2019 | 16:06

Policjanci sprawdzali przejścia na Fordońskiej i w Fordonie. Posypały się mandaty [ZDJĘCIA]

W ramach kontroli zatrzymano również jednego nietrzeźwego kierowcę - informują bydgoscy policjanci.

Na zdjęciu: Działania "Bezpieczne przejścia" policjanci prowadzili między innymi w ruchliwym rejonie ulicy Fordońskiej - przy skrzyżowaniu z Kazimierza Wielkiego oraz Łęczycką.

Fot. KWP Bydgoszcz

Mobilne Centrum Monitoringu oraz radiowóz z wideorejestratorem badały w czwartek zachowania kierowców oraz pieszych w dwóch rejonach Bydgoszczy. Efekt – dziewięć mandatów i zatrzymany jeden nietrzeźwy kierujący.

Akcja „Bezpieczne przejścia” została zorganizowana na ruchliwym skrzyżowaniu ulicy Fordońskiej z Kazimierza Wielkiego i Łęczycką (w godzinach przedpołudniowych) i na ulicy Skarżyńskiego w Fordonie na odcinku od skrzyżowania z Twardzickiego do Kwiatkowskiego (w godzinach popołudniowych). – Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego obserwowali zarówno zachowania kierowców, jak i pieszych – mówi kom. Przemysław Słomski z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

W ciągu kilkugodzinnych działań policjanci zatrzymali i ukarali mandatami pięciu kierowców oraz czterech pieszych. W kolejnych pięciu przypadkach zastosowali pouczenia. W ramach kontroli ujawniono również kierowcę, który prowadził samochód pod wpływem alkoholu. – Sporządzono wobec niego wniosek o ukaranie do sądu – dodaje Słomski.

Przypomnijmy, że zarówno wspomniany rejon ulicy Fordońskiej, jak i przejścia na terenie samego Fordonu często trafiały na łamy mediów. Dwa tygodnie temu właśnie na skrzyżowaniu Fordońskiej z Kazimierza Wielkiego doszło do wypadku z udziałem auta osobowego. Kierowca był pijany, miał 1,5 promila alkoholu we krwi. Z kolei w Fordonie miała miejsce seria potrąceń pieszych – w święto Trzech Króli na pasach w rejonie przystanku autobusowego Twardzickiego / Kleina zginęła 71-letnia kobieta, dzień później doszło do potrącenia pieszego w rejonie ulicy Rataja, a 14 stycznia auto uderzyło w kobietę przechodzącą przez przejścia na wysokości skrzyżowania Twardzickiego z Teski.

Policjanci zapowiadają, że akcję sprawdzania zachowań kierowców oraz pieszych będą kontynuowali.

 


Powiązane treści