Bydgoszcz
-0C
Niebo częściowo zachmurzone
63% wilgotność
Wiatr: 4km/h NNW
H 1 • L -1
5C
Sr
7C
Czw
6C
Pt
6C
Sob
8C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiNa sygnalePolicjanci wybrali się z kamerami pod Bydgoszcz. Co kontrolowali?
policja Bydgoszcz
23.01.2020 | 16:23

Policjanci wybrali się z kamerami pod Bydgoszcz. Co kontrolowali?

Na zdjęciu: Policjanci wybrali się z mobilnym centrum monitoringu pod Bydgoszcz.

Fot. Maciej Rejment/archiwum

Policjanci z bydgoskiej „drogówki” wzięli pod lupę skrzyżowanie na  drodze krajowej nr 25 w miejscowości Prądocin. Przy pomocy policyjnego Mobilnego Centrum Monitoringu przyglądali się zachowaniom kierowców.

Działania to efekt postulatów mieszkańców gminy Nowa Wieś Wielka. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy przyglądali się kierowcom, którzy wjeżdżali na skrzyżowanie na czerwonym świetle.  – Ten właśnie problem zgłaszany był przez mieszkańców gminy na debacie, która miała w ubiegłym tygodniu. Dlatego też policjanci zgodnie z postulatami mieszkańców postanowili przyjrzeć się problemowi i zorganizowali przed południem działania z użyciem Mobilnego Centrum Monitoringu – mówi kom. Przemysław Słomski z KWP w Bydgoszczy.

W trakcie działań policjanci zatrzymali dwóch kierowców, którzy nie stosowali się do sygnalizacji świetlnej i przejechali przez skrzyżowanie na czerwonym świetle. Obaj zostali ukarali mandatami karnymi przez patrol, który kilkaset metrów dalej otrzymywał informacje z MCM.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści