Bydgoszcz
2C
Niebo głównie zachmurzone
75% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 3 • L 1
1C
Pt
1C
Sob
0C
Nd
-2C
Pon
-4C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiNa sygnalePolicjanci z Fordonu reagują na nielegalny wywóz odpadów. Patrolowali pobliskie lasy.
śmieci fordon
21.07.2021 | 09:40

Policjanci z Fordonu reagują na nielegalny wywóz odpadów. Patrolowali pobliskie lasy.

Na zdjęciu: Działania były prowadzone na terenie gminy Dąbrowa Chełmińska.

Fot. KWP Bydgoszcz

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Fordonie wspólnie z funkcjonariuszami Straży Leśnej z Nadleśnictwa Toruń przeprowadzili działania na terenie kompleksów leśnych gminy Dąbrowa Chełmińska. Celem działań było przede wszystkim ograniczenie wywożenia odpadów i nieczystości do lasów.

W ostatnich tygodniach opinię publiczną zbulwersowało nasilenie się przypadków wywożenia odpadów niebezpiecznych do lasów w okolicach Bydgoszczy. Poza tym szczególnie szkodzącym środowisku procederem, na terenach leśnych nagminnie można zaobserwować dzikie wysypiska – widok rozrzuconego gruzu czy sprzętu elektronicznego jest wciąż normą.


CZYTAJ TAKŻE: Pojemnik z odpadami znowu wyrzucony do lasu. Tym razem w Myślęcinku


Niestety wśród nas są osoby, którym ten fakt jest obojętny i wywożą nieczystości do lasów. Dlatego też, aby ograniczyć tego typu sytuacje, fordońscy dzielnicowi wspólnie z funkcjonariuszami Straży Leśnej cyklicznie prowadzą działania ukierunkowane na przeciwdziałanie popełnianiu przestępstw i wykroczeń w rejonie dróg dojazdowych do terenów leśnych – informuje asp. szt. Łukasz Lewandowski z komisariatu w Fordonie.

Przedwczoraj (19 lipca) funkcjonariusze kontrolowali pojazdy dostawcze wjeżdżające na tereny leśne pod kątem wwożenia niebezpiecznych odpadów. W trakcie działań nie ujawnili przypadków zaśmiecania lasów.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
jan
jan
4 miesięcy temu

To znaczy że sobie stali i czekali aż ktoś przyjedzie i przy nich wyrzuci śmieci. Gdyby tak musieli posprzątać las i to w czasie wolnym to może by się postarali.

Powiązane treści