Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Policjanci z grupy SPEED kontrolowali drogę krajową. Nie obyło się bez mandatów

Dodano: 28.02.2023 | 12:09

Na zdjęciu: W trakcie działań na DK55, policjanci z grupy SPEED skontrolowali osiemnastu kierujących i ujawnili siedemnaście popełnionych wykroczeń.

Fot. KMP Grudziądz

Wchodzący w skład policyjnej grupy SPEED funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego komend w Grudziądzu i Świeciu kontrolowali zachowanie kierowców na drodze krajowej 55. – Połączyliśmy siły, aby zadbać o bezpieczeństwo na tej trasie – mówią.

Policjanci wykorzystali do kontroli dwa nieoznakowane radiowozy BMW. – Wyposażeni w wideorejestratory oraz ręczne mierniki prędkości nadzorowali poszczególne odcinki drogi krajowej – mówi mł. asp. Łukasz Kowalczyk z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu.

Jak precyzuje, akcja przyniosła spodziewany skutek, bo w trakcie działań nie doszło do żadnego zdarzenia drogowego, jednakże nie obyło się bez przewinień popełnionych przez kierowców na drodze. – Kierowcy głównie dopuszczali się przekroczenia dozwolonej prędkości – precyzuje Kowalczyk. Już wiadomo, że policjanci z grupy SPEED w tym czasie skontrolowali osiemnaście pojazdów i ujawnili siedemnaście wykroczeń.

Kierowcy przyłapani na łamaniu przepisów, musieli liczyć się z konsekwencjami – mówią mundurowi, którzy nałożyli na tych kierowców mandaty i punkty karne.

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tom-tom
Tom-tom
1 rok temu

Chodzi o drogę krajową 55 (Nowy Dwór Gdański – Grudziądz – Stolno) czy o drogę ekspresową S5?