Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Policjanci z grupy SPEED zatrzymali kierowcę audi. Ten był pijany i nie miał uprawnień

Dodano: 09.04.2024 | 23:37

Na zdjęciu: Kierującego audi zatrzymali policjanci grudziądzkiej drogówki, wchodzący w skład grupy SPEED.

Fot. KMP Grudziądz

Niemal trzy i pół promila alkoholu w organizmie miał kierowca audi, którego do kontroli zatrzymali w sobotnie (6 kwietnia) popołudnie policjanci z grudziądzkiej grupy SPEED. Jak się okazało, stan nietrzeźwości był dopiero początkiem kłopotów kierującego.

Kierowcę audi, policjanci z grudziądzkiej drogówki, którzy wchodzą w skład grupy SPEED zatrzymali podczas patrolu, jaki pełnili przy ul. Dębowej w Grudziądzu. Za kierownicą auta siedział 39-letni mężczyzna. – Funkcjonariusze wyczuli od niego woń alkoholu i ustalili, że kierował pojazdem, będąc w stanie nietrzeźwości – relacjonuje asp. Łukasz Kowalczyk z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu. Taki stan rzeczy potwierdziło także przeprowadzone badanie alkomatem, a to wykazało, że kierowca miał we krwi trzy i pół promila alkoholu.

Ale to był dopiero początek kłopotów 39-latka. – W pojeździe, jakim kierował, zamontowane były dwie różne tablice rejestracyjne – mówi dalej Kowalczyk i wyjaśnia, że ten czyn jest przestępstwem zagrożonym karą nawet do pięciu lat pozbawienia wolności. Szybko też okazało się, że kierowca miał zatrzymane uprawnienia do prowadzenia pojazdów, a dowód rejestracyjny samochodu wcześniej zostało przez policjantów zatrzymane, bowiem audi było w złym stanie technicznym.

Na koniec policjanci ujawnili również, że auto nie posiadało opłaconej ważnej polisy OC. Za wszystkie te czyny, 39-latek odpowie przed sądem, do którego funkcjonariusze skierują akta sprawy.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments