Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Policjanci z wizytą w szkole w Maksymilianowie. O czym rozmawiano?

Dodano: 18.05.2023 | 08:19

Na zdjęciu: Uczniowie chętnie zadawali pytania

Fot. Komisariat Policji Bydgoszcz-Śródmieście

Mł. asp. Dominika Radka-Jędrkiewicz oraz sierż. Damian Sowiński vel Sliwa, a także pracownik cywilny Izabela Adamczak–Trzaskalska z Komisariatu Policji Bydgoszcz – Śródmieście przeprowadzili zajęcia profilaktyczne w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Maksymilianowie (gm. Osielsko).

W zajęciach wzięli udział uczniowie klas 4-8. Rozmawiano o odpowiedzialności prawnej nieletnich.

Uświadomienie młodzieży o konsekwencjach prawnych

– Głównym celem spotkania było przedstawienie i uświadomienie młodzieży o konsekwencjach prawnych wynikających z nieprawidłowego, niezgodnego z prawem zachowania – informują policjanci z Komisariatu Policji Bydgoszcz – Śródmieście. – Mundurowi w przystępny sposób omówili zagadnienia zawarte w ustawie o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich, wyjaśniając czym jest demoralizacja oraz czyn karalny. Funkcjonariusze podali przykłady przejawów demoralizacji takich jak: picie alkoholu, wagary, ucieczki z domu, wandalizm czy używanie narkotyków, dopalaczy oraz innych środków odurzających zmieniających świadomość. Przedstawiono młodzieży środki wychowawcze oraz poprawcze, które stosowane są przez sąd wobec nieletnich, którzy wykazują przejawy demoralizacji lub dopuszczają się czynów karalnych – dodają funkcjonariusze.

Uczniowie chętnie zadawali pytania

Policjanci podkreślają, że młodzież z ciekawością wysłuchała prelekcji na omawiany temat, który wzbudził duże zainteresowanie. Uczniowie chętnie zadawali pytania, na które goście odpowiadali opierając się na przepisach, a także własnym doświadczeniu i wiedzy.

Negatywne zjawisko wśród młodzieży

Na spotkaniu mundurowi zapoznali także dzieci ze spotem profilaktycznym obrazującym problem wśród dzieci i młodzieży dotyczący udziału w tak zwanych challenge’ach. Jest to negatywne zjawisko wśród młodych ludzi, a dotyczy podejmowania wyzwań, które niestety niosą za sobą często zagrożenia i niebezpieczeństwo dla zdrowia i życia. W związku z tym śródmiejscy profilaktycy, poprzez wyświetlony film, uświadamiali dzieci na temat tego właśnie problemu, w celu zwiększenia ich świadomości i wiedzy.

– Spotkanie z uczniami miało charakter profilaktyczno-edukacyjny i na pewno przyczyni się do zwiększenia poziomu ich wiadomości w omawianej tematyce – zaznaczają mundurowi.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments