Bydgoszcz
3C
Lekkie opady śniegu
80% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 4 • L 2
6C
Pt
6C
Sob
8C
Nd
5C
Pon
8C
Wt
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnalePolicjanci zatrzymali tiry do kontroli drogowej. A ich kierowcy zaczęli uciekać
TIR wypadek
15.10.2017 | 09:56

Policjanci zatrzymali tiry do kontroli drogowej. A ich kierowcy zaczęli uciekać

Mężczyźni wpadli w panikę.

Na zdjęciu: Pojazdy były na niemieckich numerach rejestracyjnych.

Fot. wolny dostęp

W sobotni poranek w Grucznie policjanci postanowili skontrolować dwa przejeżdżające tiry. Ich kierowcy zatrzymali pojazdy, lecz natychmiast z nich wyskoczyli i zaczęli uciekać. Poszukiwania jednego z nich trwały kilka godzin.

Do zdarzenia doszło o godzinie 7:00. Właśnie wtedy na głównej drodze w niewielkiej wsi pod Świeciem pojawiły się dwa samochody ciężarowe na niemieckich numerach rejestracyjnych. Funkcjonariusze pokazali kierowcom znaki nakazujące zatrzymanie się.

Osoby prowadzące auta zatrzymały pojazdy i zaczęły uciekać. Jednego kierowcę udało się zatrzymać od razu. Poszukiwania drugiego z nich prowadzili policjanci i zakończyły się one sukcesem dopiero późnym popołudniem tego samego dnia.

– Wyjaśniamy okoliczności sprawy. Wiemy już, że tiry zostały skradzione na terenie Niemiec. Sprawdzamy, jaki jest udział zatrzymanych w związku z kradzieżą – informuje podinsp. Monika Chlebicz, rzecznik prasowy KWP w Bydgoszczy.


Powiązane treści