Policjanci zatrzymali złodzieja relikwii
Dodano: 19.04.2025 | 17:31Na zdjęciu: Wizja lokalna z udziałem złodzieja.
Fot. KPP Nakło
Niespełna dwie godziny po uzyskaniu informacji o kradzieży relikwii z jednego z kościołów na terenie Kcyni policjanci z miejscowego komisariatu zatrzymali sprawcę przestępstwa. Mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
Policjanci z Komisariatu Policji w Kcyni ustalili, że w parafii pw. św. Michała Archanioła w Kcyni doszło do kradzieży relikwii – kamieni z Gargano, miejsca objawień św. Michała Archanioła we Włoszech. Powyższe informacje funkcjonariusze potwierdzili u proboszcza.
Mundurowi natychmiast przystąpili do działania, aby zatrzymać sprawcę przestępstwa. Stróże prawa weryfikowali wszystkie uzyskane informacje. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na wytypowanie jako podejrzanego mieszkańca Kcyni – zatrzymano go niespełna dwie godziny po uzyskaniu informacji o przestępstwie.
Policjanci ustalili, że zbił on szybkę ochronną w wiszącej na ścianie drewnianej skrzynce, a następnie z jej wnętrza zabrał mosiężny krzyż, w którym znajdowała się relikwia. Mężczyzna przyznał się do kradzieży. Funkcjonariusze odzyskali również skradzione mienie, które podejrzany wyrzucił w rejonie kościoła. 48-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. O jego dalszych losach zdecyduje sąd. Grozi mu do 10 lat więzienia.
- Dobre wieści dla kibiców żużla w Bydgoszczy. Jest zmiana terminu meczu - 31 lipca 2026
- Koniec wieloletniego wstydu. Otwarto połączenie rowerowe Fordon – Jarużyn - 31 lipca 2026
- PKP Intercity planuje inwestycję w Bydgoszczy - 30 lipca 2026








