[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Policyjna akcja na drogach Bydgoszczy i regionu. Skontrolowano kilka tysięcy kierowców

Dodano: 30.08.2022 | 11:31

Na zdjęciu: Poranne działania policjantów odbywały się na terenie całego województwa.

Fot. KPP Radziejów / zdjęcie ilustracyjne

Ponad dziewięć tysięcy kierowców przebadali w poniedziałek (29 sierpnia) podczas akcji „Trzeźwy poranek” policjanci. Działania prowadzone były w godzinach porannych.

Policyjne działania „Trzeźwy poranek” przeprowadzono w poniedziałek w godzinach 6:00 – 8:00, a funkcjonariusze do badań stanu trzeźwości kierowców wykorzystali urządzenia typu „Alco-Blow”. – W ciągu kilku sekund, każdy zatrzymany do kontroli kierujący był sprawdzany na zawartość alkoholu w organizmie – mówi asp. sztab. Remigiusz Rakowski z wydziału ruchu drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy i precyzuje, że do działań zaangażowani zostali również policjanci z innych pionów. – Wszystko po to, by działania przeprowadzić sprawnie, zwracając uwagę przede wszystkim na płynność ruchu – dodaje.

Podczas działań, funkcjonariusze w całym województwie skontrolowali 9 607 kierowców. Jak się okazało, w trakcie tych działań ujawnili 12 kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę auta po spożyciu alkoholu oraz kolejnych 8, którzy byli w stanie nietrzeźwości. – Niestety, znalazł się również jeden rowerzysta, który zdecydował się na kierowanie rowerem pod wpływem alkoholu – precyzuje dalej Rakowski i wylicza dalej: – Ujawniona została jedna osoba, która kierowała pojazdem, nie stosując się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. To nie wszystko, bo w ciągu dwugodzinnej akcji zatrzymanych zostało 18 praw jazdy i 5 dowodów rejestracyjnych.

– Tego rodzaju akcje będą kontynuowane i organizowane cyklicznie – zapowiadają kujawsko-pomorscy policjanci i przypominają, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Policyjna akcja na drogach Bydgoszczy i regionu. Skontrolowano kilka tysięcy kierowców
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments