Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Policyjna akcja w centrum Bydgoszczy. Przechwycono kokainę i metamfetaminę

Dodano: 08.09.2023 | 12:49

Na zdjęciu: Policjanci zatrzymali 26-latka.

Fot. Szymon Fiałkowski

Policjanci z Bydgoszczy zatrzymali 26-latka, u którego w aucie i mieszkaniu znaleziono prawie 2,5 kg narkotyków. Mężczyzna już usłyszał zarzuty, a sędzia aresztował go tymczasowo na 3 miesiące.

We wtorek (5.09.2023) tuż po godz. 13:00 uwagę bydgoskich funkcjonariuszy patrolujących ulicę Pomorską w Bydgoszczy zwróciło osobowe audi a6. Policjanci postanowili zatrzymać auto do kontroli drogowej.

– Gdy funkcjonariusze podeszli do pojazdu i zaczęli rozmawiać z kierowcą, wyczuli wydobywającą się z auta woń marihuany. Zauważyli również, że mężczyzna jest bardzo zdenerwowany i unika kontaktu wzrokowego – mówi kom. Lidia Kowalska z KMP w Bydgoszczy.

Okazało się, że 26-latek miał przy sobie zabronione substancje. W bagażniku audi policjanci zabezpieczyli 114 gramów MDMA, suszu roślinnego i metamfetaminy. Przeprowadzone wstępne badanie narkotesterem potwierdziło, że to środki zabronione ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii.

Narkotyki w mieszkaniu w Bydgoszczy

Następnie policjanci pojechali z mężczyzną do jego mieszkania i przeprowadzili przeszukanie przy pomocy psa wyszkolonego do wyszukiwania narkotyków. Zabezpieczyli tam susz roślinny, tabletki, kryształ, zbryloną substancję koloru białego i szarego, kokainę, susz roślinny przypominający grzyby i ciastka w kształcie liścia. Łącznie zabezpieczono tam 2,3 kg zabronionych substancji, które trafiły do policyjnego laboratorium.

Mężczyzna trafił do aresztu, a następnie usłyszał zarzuty dotyczące posiadania znacznej ilości narkotyków. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Na wniosek policjantów i prokuratora sędzia aresztował go na najbliższe 3 miesiące.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
5 miesięcy temu

Brawa dla Policji za wyczucie i profesjonalizm. Narkotyki to zaraza i trzeba je tępić do bólu. Ludzie cierpią przez narkotyki, całe rodziny się rozbijają, młodzi ludzie nie kończą szkół, tracą pracę, a w końcu życie. W najlepszym wypadku trafiają do więzień i to więzienie nie raz ratuje im życie.