[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Policyjna akcja w trakcie wakacji. Będzie wyświetlana mapa z miejscami śmiertelnych wypadków

Dodano: 26.06.2022 | 11:14

Na zdjęciu: W czasie ubiegłorocznych wakacji, policjanci w całym kraju odnotowali 5 216 wypadków.

Fot. Maciej Rejment / zdjęcie ilustracyjne

To już czwarta edycja policyjnej akcji, której celem jest bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Wzorem poprzednich lat, także i teraz policjanci będą prezentować mapę, na której zaznaczane będą miejsca, w których doszło do wypadków ze skutkiem śmiertelnym. – Projekt w ubiegłych latach spotkał się z pozytywnym odbiorem społecznym oraz dużym zainteresowaniem mediów – mówią funkcjonariusze.

Mapa Polski z liczbą śmiertelnych wypadków drogowych będzie prezentowana przez cały okres wakacji zarówno na stronach komend policji w całym kraju, jak i w mediach społecznościowych. – Obraz mapy będzie odnośnikiem do aplikacji mapowej, która pozwoli na uzyskanie dodatkowych informacji o zdarzeniach – zdradza Komenda Główna Policji.

W tegorocznej edycji projektu, mapa będzie zawierała dodatkowo uproszczoną funkcjonalność analityczną. – Polegać ona będzie na filtrowaniu zdarzeń pod kątem rodzaju uczestnika ruchu drogowego. Tym samym możliwe będzie wyświetlenie samych wypadków z udziałem np. pieszych, motocyklistów – przekazują policjanci i dodają, że w zależności od zwiększenia się liczby wypadków ze skutkiem śmiertelnym na danym obszarze, zmieniać się będą kolory poszczególnych województw.

Należy mieć na uwadze, że za każdym punktem zaznaczonym na tej mapie, kryje się ludzka tragedia. Każde, nawet z pozoru błahe zignorowanie przepisów, brawura, zmęczenie mogą być przyczyną tragedii na drodze – mówią funkcjonariusze o powodach wypadków śmiertelnych. W promowanie działań na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego kolejny raz włączyła się firma Screen Network S.A., która na ponad 20 tys. ekranach rozmieszczonych w 533 miastach, m.in.: przy głównych ciągach komunikacyjnych, dworcach, stacjach paliw i  centrach handlowych, wyświetlać będzie mapę z aktualnymi danymi.

W czasie ubiegłorocznych wakacji, policjanci w całym kraju odnotowali 5 216 wypadków (to mniej niż w 2020 r., kiedy to tych wypadków było 5 598). Zginęło 479 osób, a 6 172 osoby zostały ranne (dla porównania w 2020 r. zginęło 500 osób, 6 525 zostało rannych). W województwie kujawsko-pomorskim w wakacje 2021 r., doszło do 162 wypadków (w 202o r. – 189), zginęło w nich 29 osób (więcej niż w 2020 r., kiedy to śmierć poniosło 18 osób), a 179 zostało rannych (w 2020 – 212).

Mapę można obserwować TUTAJ

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments