Bydgoszcz
16C
Niebo częściowo zachmurzone
82% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 17 • L 15
21C
Pt
12C
Sob
17C
Nd
11C
Pon
14C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnalePolicyjna grupa SPEED w akcji. Dwóch kierowców podawało fałszywe dane, trzeci nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu [WIDEO]
21-01-2020_ policja, kontrola, grupa SPEED - KMP Grudziądz
03.02.2020 | 16:43

Policyjna grupa SPEED w akcji. Dwóch kierowców podawało fałszywe dane, trzeci nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu [WIDEO]

Policjanci z grupy speed ujawnili trzy takie przypadki w krótkim odstępie czasu.

Na zdjęciu: Kontrola policjantów z grupy SPEED przy ul. Piłsudskiego w Grudziądzu pozwoliła ująć 32-latkę, która nie posiadała uprawnień do prowadzenia pojazdów.

Fot. KMP Grudziądz

Pracowite mieli ostatnie dni policjanci z grupy SPEED w Grudziądzu. Tylko w ostatnich dniach zatrzymali trzech kierowców. Dwoje z nich nie miało uprawnień do prowadzenia pojazdów, zaś trzeci próbował wymusić pierwszeństwo przed pieszym przechodzącym przez przejście. Wszyscy staną przed sądem.

Do pierwszego ze zdarzeń doszło 21 stycznia, około godziny 20:00. – Policjanci z grudziądzkiej grupy SPEED zauważyli, że ul. Piłsudskiego jedzie pojazd marki bmw z włączonymi światłami drogowymi – mówi sierż. sztab. Maciej Szarzyński z Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu. Jak się okazało, pojazdem kierowała kobieta, która podczas kontroli okazała policjantom prawo jazdy. – Jednak jej wizerunek znacząco odbiegał od zdjęcia widniejącego na okazanym dokumencie – mówi Szarzyński.

Zatrzymana kobieta tłumaczyła się policjantom, że „trochę przytyła”, a im wytknęła,, że są za bardzo drobiazgowi. I to właśnie ta drobiazgowość pomogła funkcjonariuszom, którzy po sprawdzeniu danych dowiedzieli się, że kierująca podała fałszywe dane i posługiwała się nieswoim prawem jazdy. Jak się później okazało, faktycznie skontrolowana została 32-letnia grudziądzanka nie posiadająca uprawnień do kierowania pojazdami, ale to nie koniec. – Prowadzony przez nią samochód nie miał aktualnych badań technicznych i nie był dopuszczony do ruchu – słyszymy od policjantów. Dokument okazany przez 32-latkę został zatrzymany, auto odholowano na policyjny parking, zaś ona sama za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Raptem kilka dni później, przy ul. Łyskowskiego podczas kontroli wpadł 28-latek z powiatu kwidzyńskiego. – Kierowca twierdził, że nie posiada przy sobie prawa jazdy i żadnego dokumentu tożsamości – przyznaje Maciej Szarzyński. Mężczyzna próbował policjantom podawać dane, ale te były sprzeczne z tymi w policyjnym systemie. Dopiero później okazało się, że podawał on dane swojego brata, zaś prowadzony przez niego volkswagen golf (miał niemieckie tablice rejestracyjne), nie został zarejestrowany i dopuszczony do ruchu. Dla 28-latka to początek problemów, bowiem okazało się, że był on poszukiwany przez sąd do odbycia kary za kradzieże. Orzeczono wobec zakaz prowadzenia pojazdów, a za swoje zachowanie podczas kontroli również odpowie przed sądem.

Policjanci zatrzymali także prawo jazdy 20-latkowi z powiatu świeckiego. – Na skrzyżowaniu ulic Al. 23 Stycznia, Piłsudskiego i Rapackiego. Policjanci z grudziądzkiej grupy „Speed” jadąc ulicą Rapackiego i wjeżdżając w ulicę Piłsudskiego, zauważyli samochód marki mazda, który usiłował wjechać przed nich nie ustępując im pierwszeństwa przejazdu – relacjonuje rzecznik prasowy grudziądzkiej policji. Pojazd się zatrzymał, aby przepuścić nieoznakowany radiowóz, jednakże po chwili wyprzedził go i przejechał tuż przed pieszym, który przechodził na oznakowanym przejściu dla pieszych. Mężczyznę zatrzymano i jednocześnie policjanci sporządzili wniosek o jego ukaranie do sądu.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści