Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Policyjna obława na Ogińskiego. Ukarano kierowców wyprzedzających na przejściu

Dodano: 28.11.2019 | 18:13

Na zdjęciu: Na materiałach Mobilnego Centrum Monitoringu uwieczniono kierowców, którzy wyprzedzali na przejściu koło biblioteki UKW.

Fot. KWP Bydgoszcz

Policjanci z bydgoskiej „drogówki” wraz z Mobilnym Centrum Monitoringu obserwowali w czwartek przejście dla pieszych przez ulicę Ogińskiego w Bydgoszczy. Dzięki ich działaniom złapano ośmiu kierowców, którzy wyprzedzali na pasach bądź nie ustąpili pieszemu pierwszeństwa. 

Przejście przez jezdnie ulicy Ogińskiego na wysokości Biblioteki UKW i stadionu Polonii jest jednym z najniebezpieczniejszych miejsc w Bydgoszczy. Piesi muszą pokonać łącznie aż pięć pasów jezdni – a szeroka, prosta droga zachęca kierowców do szybkiej jazdy, która powoduje zagrożenie dla niechronionych uczestników ruchu. W ubiegłym roku przejście zostało doświetlone, ale wciąż wielu prowadzących pojazdy łamie tam przepisy.

W czwartkowy poranek policjanci Wydziału Ruchu Drogowego prowadzili w tym miejscu działania przy użyciu Mobilnego Centrum Monitoringu. Policyjne kamery z pewnej odległości obserwowały kierujących – podczas dwugodzinnej obserwacji namierzono aż sześć osób, które wyprzedzały na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim. Obsługa monitoringu, która namierzyła takiego kierowcę informowała znajdujący się kilkadziesiąt metrów dalej patrol „drogówki”. Mundurowi zatrzymywali niezdyscyplinowanego kierowcę i rozliczali za popełnione wykroczenie.

Ponadto, podczas dzisiejszej akcji złapano też kierującego, który nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych. W związku z popełnionym wykroczeniem, funkcjonariusze skierują wniosek o ukaranie tej osoby do sądu. Ponadto kierowcy zostało zatrzymane prawo jazdy. Łącznie w trakcie dwugodzinnych działań na Ogińskiego policjanci ujawnili ośmiu kierowców, którzy złamali przepisy ruchu drogowego – siedmiu z nich zostało ukaranych mandatem.

0 0 votes
Article Rating
Policyjna obława na Ogińskiego. Ukarano kierowców wyprzedzających na przejściu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments