Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Policja zachęca do przesyłania nagrań z agresją drogową. Jak to zrobić?

Dodano: 04.10.2024 | 16:58

Na zdjęciu: Dzięki nagraniom od kierowców, policja łapie bandytów drogowych.

Fot. KWP Bydgoszcz

Rejestratory w samochodach dostarczają dowodów niezbędnych do rozwikłania przyczyn wypadków czy kolizji. Na nagraniach możemy również znaleźć przypadki agresji drogowej – niebezpiecznej jazdy, łamania przepisów czy nawet wdawania się w bójki z innymi użytkownikami dróg. Policja bardzo chętnie przyjmuje takie materiały, które pomagają wymierzyć sprawiedliwość za drogowe przestępstwa. Jak można je wysłać?

Właściciele prywatnych kamerek niejednokrotnie są świadkami bardzo niebezpiecznych manewrów na drodze. – Publikujemy je ku przestrodze i przypominamy, że w przypadkach rażących naruszeń obowiązujących przepisów nie będzie pobłażania ze strony kujawsko-pomorskich policjantów – podkreśla podkom. Remigiusz Rakowski, specjalista Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej WRD KWP w Bydgoszczy.

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, tak jak i w innych komendach wojewódzkich, w 2014 roku uruchomiona została specjalna skrzynka mailowa, na którą można przesyłać filmy z przejawami agresji ze strony zbyt krewkich uczestników ruchu drogowego: stopagresjidrogowej-kwp@bg.policja.gov.pl

Policyjna skrzynka Stop agresji drogowej. Jak przesłać film?

W mailu, wysyłanym na podany powyżej adres, należy załączyć nagranie. Dozwolone jest przesyłanie wiadomości do max 20 MB, rozszerzenia plików to najpopularniejsze formaty wideo: AVI, ASF, MPG, MPE, MP2, MPEG, MPEG2, DIVX, MP4, MOV, WMV, WMP. Niedozwolone są wiadomości dzielone (multipart).

W celu szybszej reakcji ze strony policji wraz z przesłanym materiałem proszę przesłać następujące informacje: data, godzina i miejsce zdarzenia (miejscowość, nr drogi/ulica); dane dotyczące pojazdu (numer rejestracyjny, marka) oraz dane zgłaszającego: (imię i nazwisko, adres do korespondencji, tel. kontaktowy) – podkreślają funkcjonariusze.


CZYTAJ TAKŻE: Niebezpieczne manewry na trasie Bydgoszcz – Toruń. Zobacz nagranie [WIDEO]


W przypadku przysłania nieprawidłowego lub zbyt dużego pliku, policjant odpowiedzialny za obsługę niniejszego przedsięwzięcia skontaktuje się z nadawcą drogą elektroniczną celem wypracowania właściwego sposobu przekazania informacji. – Przesyłając materiał filmowy wyrażasz zgodę na jego wykorzystanie (w tym upublicznienie) w celach działań profilaktycznych na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego (cechy identyfikacyjne pojazdów, wizerunki uczestników zostaną zasłonięte w sposób zapewniający ochronę danych osobowych) – dodaje podkom. Rakowski.