Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Policyjny dron na Jagiellońskiej. Nie obyło się bez mandatów [WIDEO]

Dodano: 18.11.2023 | 10:40

Na zdjęciu: Policyjny dron obserwował zachowanie kierowców na skrzyżowaniu Jagiellońskiej i Łużyckiej.

Fot. KMP Bydgoszcz / kadr z nagrania z drona

Policjanci z bydgoskiej drogówki wykorzystali drona i obserwowali zachowania kierowców oraz pieszych w ścisłym centrum miasta.

Tym razem swoje działania pod hasłem „Zero tolerancji” przeprowadzili w minioną środę, 15 listopada na ul. Jagiellońskiej, przy skrzyżowaniu z ul. Kolberga. – W ramach działań, policjanci zwracali uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, w rejonie przejść, ale też na zachowanie samych przechodniów – mówi mł. asp. Krzysztof Bratz z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy.

W trakcie działań ujawnili oni osiem wykroczeń, jakie popełnili kierujący wobec pieszych. – Czterech z nich zostało ukaranych mandatem karnym, a czterech pouczono – dodaje Bratz.

Do najczęściej występujących wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami należą: wyprzedzanie na przejściach dla pieszych lub bezpośrednio przed nimi, przekraczanie prędkości w rejonie przejścia dla pieszych, omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszym, nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych czy nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych lub w innych okolicznościach.

Natomiast najczęstsze błędy popełniane przez osoby piesze i rowerzystów to: przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, przechodzenie przez jezdnię, gdy sygnalizator nadaje sygnał czerwony, przebieganie przez jezdnię, wchodzenie na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd oraz przejeżdżanie na rowerze przez przejście dla pieszych.

Mundurowi zapowiadają, że tego typu akcje będą powtarzane cyklicznie.

 

0 0 votes
Article Rating
Policyjny dron na Jagiellońskiej. Nie obyło się bez mandatów [WIDEO]
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Daniel
Daniel
10 dni temu

Za taki przejazd na przejściu gdy inny kierowca się zatrzymuje powinna być utrata prawa jazdy.W Skandynawii tak jest.