Bydgoszcz
-4C
Niebo głównie zachmurzone
80% wilgotność
Wiatr: 5km/h ESE
H -4 • L -6
-1C
Czw
0C
Pt
-1C
Sob
-3C
Nd
0C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePolicyjny dron obserwował bydgoskie przejścia dla pieszych. Kierowcy otrzymali ponad 40 mandatów [WIDEO]
KWP BYDGOSZCZ
07.07.2021 | 18:38

Policyjny dron obserwował bydgoskie przejścia dla pieszych. Kierowcy otrzymali ponad 40 mandatów [WIDEO]

Na zdjęciu: Podczas policyjnej akcji zaobserwowano m.in. niedostosowanie się kierowców do nowych przepisów na przejściu przez ulicę Jagiellońską.

Fot. KWP Bydgoszcz

Wczoraj (6 lipca) bydgoscy policjanci przeprowadzili działania „Bezpieczny pieszy” ukierunkowane na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. Do działań wykorzystano policyjnego drona. Mundurowi obserwowali przejścia Jagiellońska/Łużycka i Wyszyńskiego/Chodkiewicza.

Piesi są spośród wszystkich użytkowników dróg najbardziej narażeni na uszczerbek na zdrowiu czy nawet utratę życia podczas wypadku drogowego. Dlatego też policjanci z bydgoskiej drogówki, którzy deklarują, że bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego to jeden z priorytetów ich działań, wczoraj (6 lipca) włączyli się w wojewódzkie działania pn. „Bezpieczny pieszy”.
Akcja ta ma na celu poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego i eliminowanie ich nieprawidłowych zachowań. W ramach działań policjanci zwracali uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych. Bacznie też przyglądali się „niechronionym uczestnikom”, czy nie łamią przepisów ruchu drogowego. Funkcjonariusze wykorzystali do działań policyjnego drona – informuje podkom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy.

Obserwacje z powietrza były prowadzone na dwóch głównych arteriach Bydgoszczy – ul. Jagiellońskiej (przejście przy przystanku Łużycka) i Wyszyńskiego (przejście przy ulicy Chodkiewicza). – Funkcjonariusze zwracali uwagę na m.in. nieudzielanie pierwszeństwa pieszym, omijanie pojazdu ustępującego pierwszeństwa pieszym, wyprzedzanie na przejściach dla pieszych lub bezpośrednio przed nimi, niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej. Natomiast w odniesieniu do pieszych – głównie na przechodzenie w miejscu niedozwolonym czy niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej – dodaje Kowalska.

Podczas działań policjanci ruchu drogowego ujawnili 81 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami w stosunku do pieszych. 46 z nich zostało ukaranych mandatem karnym, a 31 pouczonych. W przypadku czterech kierujących zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu. – Niestety, jak pokazuje wczorajsza akcja, także sami piesi nie postępują zgodnie z przepisami drogowymi. Policjanci ujawnili 18 wykroczeń popełnionych przez pieszych. W stosunku do 12 z nich policjanci zastosowali postępowanie mandatowe, a sześciu pouczyli – informuje podkomisarz.


CZYTAJ TAKŻE: Nastolatkowie napadali w centrum Bydgoszczy grożąc nożem. Wpadli na Starym Rynku


Policjanci po raz kolejny apelują do pieszych i zmotoryzowanych użytkowników dróg o zachowanie szczególnej uwagi w rejonach skrzyżowań i przejść dla pieszych. – Wszyscy użytkownicy dróg powinni mieć świadomość, że w dużej mierze, to od ich zachowania na drodze zależy własne bezpieczeństwo. Pamiętajmy, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego często bywają bez szans na przeżycie w zderzeniu z pojazdem. Chwila nieuwagi na przejściu dla pieszych może kosztować życie innej osoby – przestrzegają funkcjonariusze.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Nick
Nick
5 miesięcy temu

I bardzo dobrze, karać cymbałów!!!

Powiązane treści