Bydgoszcz
16C
Niebo częściowo zachmurzone
82% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 16 • L 14
15C
Pt
11C
Sob
14C
Nd
12C
Pon
13C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePolicyjny dron obserwował drogi w Bydgoszczy i okolicach. Kierowcy dostali mandaty [WIDEO]
wyszyńskiego bydgoszcz
03.08.2021 | 20:31

Policyjny dron obserwował drogi w Bydgoszczy i okolicach. Kierowcy dostali mandaty [WIDEO]

Na zdjęciu: Policjanci obserwowali z drona m.in. przejście przez aleję Wyszyńskiego na wysokości skrzyżowania z ulicą Bartosza Głowackiego.

Fot. KWP Bydgoszcz

Policyjny dron ponownie wzbił się nad drogi Bydgoszczy oraz powiatu bydgoskiego. Funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego bydgoskiej komendy z góry obserwowali zachowanie kierowców. Niestety zachowanie kilku z nich odbiegały od prawidłowych.

Policjanci z bydgoskiej „drogówki” ponownie wykorzystali drona do obserwacji ruchu i zachowań kierowców. – Tym razem „pod lupę” wzięli niestrzeżony przejazd kolejowy w miejscowości Otorowo, a później ulicę Wyszyńskiego, w okolicy przejścia dla pieszych – informuje kom. Przemysław Słomski z biura prasowego bydgoskiej komendy.
Obserwacje w Otorowie wykazały, że niektórzy kierowcy, a także rowerzyści ignorują oznakowanie znajdujące się przed przejazdem kolejowym. – Mowa oczywiście o znaku „STOP”. Znak ten nie stoi tam bez powodu. Zatrzymanie się i upewnienie, czy nie nadjeżdża pociąg to gwarancja bezpieczeństwa – dodaje Słomski.


CZYTAJ TAKŻE: Pijany nastolatek z krwią na rękach zatrzymany w Fordonie. Wcześniej popełnił przestępstwo


Nagranie z policyjnego drona pokazało też, że dwa miesiące po wprowadzeniu nowych przepisów wielu kierowców wciąż nie ustępuje pierwszeństwa pieszym znajdującym się tuż przy przejściu dla pieszych. – Niektórzy nie wiedzą też, że nie wolno wyprzedzać pojazdu na przejściu dla pieszych czy bezpośrednio przed nim. Takie zachowanie stwarza bardzo duże niebezpieczeństwo dla pieszego, który w tym czasie mógłby wchodzić na przejście. Przypomnijmy, że ulica Wyszyńskiego w Bydgoszczy jest bardzo ruchliwa – wskazuje kom. Słomski.

W trakcie działań mundurowi skontrolowali 16 pojazdów i ujawnili 13 wykroczeń. Nałożyli osiem mandatów karnych, sporządzili jeden wniosek o ukaranie do sądu, a w przypadku trzech osób zastosowali pouczenie. Policjanci „drogówki” zapowiadają kolejne niezapowiedziane kontrole.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tamronick
Tamronick
1 miesiąc temu

Ta pierwsza sytuacja jest bardzo dyskusyjna. Pieszy/piesza był na tyle daleko od przejścia, że jeszcze mógł zmienić kierunek swojego przemieszczania. Poza tym żadnego zagrożenia nie było, kiedy auto przejeżdżało przez przejście dla pieszych. W tym przypadku to było zwykłe czepialstwo i nadgorliwość. Coś jak kontrola do momentu, aż w końcu znajdzie się coś na kierowcę.

Max
Max
1 miesiąc temu

Sprawdźcie lepiej co się dzieje koło 6 rano jak zamkną się rogatki na Bronikowskiego. To co odwalają tam kierowcy chcący skręcić w ul. mińską to aż dziwne że jeszcze nikt tam nie zginął.

Adam
Adam
1 miesiąc temu

Podobne sytuacje mają miejsce przy rycerskiej, ani piesi, ani rowerzysci i rzadko kierowcy zatrzymują się przy znaku STOP jadąc w kierunku Altyrelyjskiej. Inwalidów to samo, zamykają się szlabany, a znajdzie się jeden z drugim dzbanem, którzy wyprzedzają na podwójnej jadąc wprost, by następnie zawrócić bo Ci jadący od strony działek muszą ustąpić pierszeństwa tym, którzy skręcają w stronę Kamiennej od strony dawnych ZNTK.

Powiązane treści