Bydgoszcz
-1C
Niebo częściowo zachmurzone
65% wilgotność
Wiatr: 6km/h WNW
H -0 • L -2
0C
Sob
-0C
Nd
0C
Pon
2C
Wt
0C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIPolicyjny dron ponownie w użyciu. Tym razem na rondzie Toruńskim i trasie W-Z [WIDEO]
policyjny dron Bydgoszcz
18.12.2021 | 11:02

Policyjny dron ponownie w użyciu. Tym razem na rondzie Toruńskim i trasie W-Z [WIDEO]

Na zdjęciu: Policyjny dron sprawdzał zachowanie kierowców przejeżdżających między innymi przez rondo Toruńskie.

Fot. KWP Bydgoszcz

Funkcjonariusze z bydgoskiej „drogówki” kolejny raz sprawdzali, czy kierowcy stosują się do wskazań sygnalizacji świetlnej. W akcji prowadzonej w mijającym tygodniu na rondzie Toruńskim oraz na ulicy Pileckiego wspierał ich policyjny dron.

Dzięki ujęciom z drona policjanci wiedzieli, którzy kierujący nie zastosowali się do czerwonego światła. W przypadku opisywanych działań zatrzymali sześć takich osób. – Czterech z nich zostało ukaranych mandatami karnymi. Dwóch kolejnych mundurowi pouczyli – wylicza podkom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Ignorowanie wskazań sygnalizacji jest jednym z najczęstszych wykroczeń, zwłaszcza na ulicach miasta. Przypomnijmy, że za przejazd na czerwonym świetle można otrzymać obecnie mandat w wysokości od 300 do 500 złotych. Za to wykroczenie grozi również sześć punktów karnych.

Akcja z wykorzystaniem policyjnego drona to już kolejna odsłona działań prowadzonych przez funkcjonariuszy w związku z chęcią poprawy bezpieczeństwa. – Podobne akcje na terenie Bydgoszczy będą prowadzone w przyszłości – zapowiada podkom. Kowalska.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści