Bydgoszcz
0C
Lekkie opady śniegu
100% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 1 • L 0
2C
Pon
-0C
Wt
1C
Sr
-0C
Czw
-1C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaNakłoNa sygnalePolicyjny pościg za bmw. Za kierownicą… 14-latka!
POLICJA BB
04.03.2019 | 11:51

Policyjny pościg za bmw. Za kierownicą… 14-latka!

O losach nastolatki zadecyduje Sąd Rodzinny.

Na zdjęciu: Policjanci zatrzymali dziewczynę po krótkim pościgu.

Fot. Błażej Bembnista / zdjęcie ilustracyjne

Niecodzienny pościg na ulicach w powiecie nakielskim. Policjanci gonili bmw, za kierownicą którego siedziała nastolatka!

Do zdarzenia doszło w sobotę. – Krótko po godzinie 10:00 na stanowisko kierowania nakielskiej komendy wpłynęło anonimowe zgłoszenie, z którego wynikało, że po terenie jednej ze wsi pod Kcynią białym bmw jeździ osoba nieletnia bez prawa jazdy – opisuje oficer prasowa nakielskiej policji podkom. Justyna Andrzejewska.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia, policjanci potwierdzili, że taka sytuacja rzeczywiście miała miejsce, a ci następnie wydali kierującej sygnał do zatrzymania pojazdu. 14-latka nie reagowała i rzuciła się do ucieczki. – Auto zatrzymało się przy jednej z posesji w Kcyni po pościgu trwającym kilka minut – dodaje podkom. Andrzejewska. To nie koniec, bo jak się okazało w aucie przebywały jeszcze dwie inne nastolatki.

Wszystkie nieletnie przewieziono do komisariatu policji, gdzie również wezwani zostali rodzice dziewczyn. Kierującą przesłuchano w obecności jej ojca. – Popełniła czyn karalny, jakim jest niezatrzymanie się do policyjnej kontroli – przyznaje podkom. Justyna Andrzejewska. Funkcjonariusze ukarali mandatem również właściciela pojazdu. – Przekazał nastolatce auto, gdyż miała je posprzątać, tymczasem postanowiła pojechać nim na zakupy – dowiadujemy się od rzecznik prasowej nakielskich policjantów.

Policjanci całą sprawę przekażą niebawem do Sądu Rodzinnego i Nieletnich, który oceni zachowanie 14-latki. Jak się dowiadujemy od śledczych, dziewczynie grożą konsekwencje prawne zgodne z ustawą o postępowaniu w sprawach nieletnich.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści