[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Policjanci ranni podczas pościgu. Przez dwa powiaty gonili kierowcę audi

Dodano: 24.04.2022 | 16:59

Na zdjęciu: Policyjny pościg za kierowcą audi prowadzony był na terenie dwóch powiatów: włocławskiego i radziejowskiego.

Fot. KMP Włocławek

Przez dwa powiaty uciekał przed policjantami kierowca audi, który w miniony czwartek (21 kwietnia) nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. – Przy próbach zatrzymania, doprowadził do kolizji z radiowozami – opisują mundurowi.

Sceny rodem z filmu sensacyjnego rozegrały w czwartkowe popołudnie. Zaczęło się od zgłoszenia, jakie tuż przed godziną piętnastą otrzymał dyżurny włocławskiej komendy. – Wynikało z niego, że audi przemieszczające się ulicami Brześcia Kujawskiego łamie przepisy drogowe i jeździ z nadmierną prędkością – relacjonuje nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji we Włocławku i precyzuje, że zadysponowany na miejsce zdarzenia patrol szybko zauważył opisany pojazd i próbował podjąć próbę jego zatrzymania do kontroli. 26-latek, który kierował audi ani myślał to zrobić. – Zignorował dawane przez mundurowych sygnały świetlne i dźwiękowe, następnie przyśpieszył i zaczął uciekać. Po drodze przejechał przez wysepkę, uszkadzając zainstalowany tam znak drogowy, po czym zaczął kierować się w stronę Osięcin – dodaje Seligowska-Ostatek.

Rozpoczął się pościg, do którego przyłączały się kolejne patrole, a kierowca audi nadal nie miał w planach zatrzymania się. – Jechał drogami asfaltowymi i gruntowymi, nie bacząc na przepisy drogowe. Kilkukrotnie przekraczał oś jezdni, co zmuszało pojazdy jadące z naprzeciwka do zjeżdżania na pobocze – relacjonują policjanci i precyzują, że w trakcie pościgu audi z terenu powiatu włocławskiego wjechało na teren powiatu radziejowskiego. To tam, w pewnym momencie kierowca audi wpadł do rowu.

W pewnym momencie, próbę zatrzymania kierowcy podjęła policjantka. – Gdy wyszła z radiowozu, aby zatrzymać kierowcę audi, ten gwałtownie ruszył w kierunku funkcjonariuszki – przekazuje nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek i dodaje, że policjantka zdołała w porę zareagować i uniknęła potrącenia, a pościg za audi trwał w najlepsze. Kierujący kontynuował ucieczkę, kierując się w stronę miejscowości Borucin, gdzie ponownie wjechał do rowu i tam został zatrzymany przez policjantów. Oprócz 26-latka zatrzymano także pasażera auta, 38-letniego mężczyznę. – Od mężczyzn pobraliśmy krew do badań, aby zweryfikować ich stan trzeźwości – przekazują funkcjonariusze.

Szybko wyszedł też na jaw powód, dla którego 26-latek uciekał przed policją. – Ma orzeczony dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych – informuje rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji we Włocławku. Mężczyznę czekają teraz konsekwencje za zachowanie na drodze. – Musi się również liczyć z odpowiedzialnością za popełnione wykroczenia drogowe oraz z roszczeniami finansowymi z tytułu uszkodzeń powstałych w pojazdach służbowych – nie kryją policjanci. W toku pościgu uszkodzone zostały trzy radiowozy, a do szpitala na badania przewieziono sześciu policjantów. Śledczy ustalają też rolę pasażera w tym zdarzeniu i nie wykluczone, że również on usłyszy zarzut. O tym jakie ostatecznie zostaną postawione zarzuty, zadecyduje prokurator, do którego trafią zebrane w sprawie materiały.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments