Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Politechnika Bydgoska ma nowy wydział. Trwają przygotowania do otwarcia nowego kierunku studiów

Dodano: 14.01.2022 | 19:32

Na zdjęciu: Wydział Sztuk Projektowych Politechniki Bydgoskiej ma już swój sztandar. To ósmy wydział w strukturach uczelni.

Fot. Politechnika Bydgoska / mat. prasowe

Politechnika Bydgoska może pochwalić się nowym, ósmym wydziałem w swoich strukturach. Na początku roku swoją działalność zainaugurował Wydział Sztuk Projektowych. A to, jak zapowiada uczelnia, nie koniec nowości.

Wydział powstał na bazie uznanych już kierunków, czyli wzornictwa oraz architektury wnętrz. W ten sposób – jak tłumaczą władze uczelni – chce ona rozwijać ofertę studiów kreatywnych. Wydział będzie pracował pod przewodnictwem dr hab. Romualda Fajtanowskiego, profesora Politechniki Bydgoskiej. – Jesteśmy uczelnią interdyscyplinarną. Obok nauk przyrodniczych, technicznych czy informatycznych chcemy rozwijać dziedziny projektowe i kreatywne na bazie dotychczasowego, bardzo dużego dorobku w tym zakresie – przekonuje prof. Marek Adamski, rektor Politechniki Bydgoskiej.

CZYTAJ TAKŻE: Studenci nagrodzeni za najlepsze prace o Bydgoszczy. Laureaci pochodzą z UKW, Politechniki Bydgoskiej i Collegium Medicum

Wspomniany dorobek oparty chociażby o studentów wzornictwa wyrażony jest wieloma nagrodami. Sama politechnika przypomina, że w ubiegłym roku do studentów z Bydgoszczy trafiła nagroda Art of Packaging 2021 (nazywana też „Polskimi Oskarami Opakowaniowymi”). W kategorii „Debiuty dla Najlepszego Opakowania” zwyciężył Wojciech Zabel i jego projekt „Grymasków’, czyli serii opakowań na maseczki ochronne dla dzieci z fantastycznymi potworami o supermocach. Z kolei w kategorii POS (czyli materiałów wspierających sprzedaż) bezkonkurencyjna okazała się Małgorzata Kosicka i jej stand „Fajfoklok”. Studenci nowego wydziału PBŚ byli także odpowiedzialni za projekt małej architektury na Starym Rynku czy aranżację Muzeum Farmacji.

W ramach Wydziału Sztuk Projektowych planowane jest uruchomienie nowego kierunku studiów. Ma on łączyć w sobie projektowanie graficzne z zagadnieniami z zakresu animacji 2D i 3D, przygotowania i montażu materiałów audiowizualnych – tworzenia filmów czy spotów reklamowych. W ofercie mają pojawić się także zajęcia z projektowania stron internetowych czy aplikacji mobilnych.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments