Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Politechnika Bydgoska organizuje kurs. Jest skierowany do uczniów szkół średnich

Dodano: 17.09.2021 | 09:07

Na zdjęciu: Kursy dla uczniów szkół średnich organizuje Wydział Telekomunikacji, Informatyki i Elektrotechniki Politechniki Bydgoskiej.

Fot. Klaudia Karczmarek

Politechnika Bydgoska organizuje szkolenia dla uczniów szkół średnich pod hasłem Szkoła Programowania.

Kurs „Szkoła programowania: od zera do matury” przeznaczony jest dla maturzystów przygotowujących się do matury z informatyki lub uczniów chcących poszerzyć swoją wiedzę z programowania. Zostanie przeprowadzony w wymiarze 15 spotkań po trzy godziny lekcyjne. Organizatorem jest Wydział Telekomunikacji, Informatyki i Elektrotechniki Politechniki Bydgoskiej.

Podczas kursu uczniowie zdobędą praktyczne umiejętności programistyczne pozwalające na rozwiązywanie zadań maturalnych i nie tylko. – Uczestnicy zostaną dołączeni do grupy na Facebooku, gdzie na bieżąco otrzymają wsparcie dotyczące zadań, kursu itd. W jego programie znajdzie się m.in. rozwiązywanie zadań maturalnych z poprzednich lat, praca na zbiorach danych, elementy biblioteczne i zastosowania, algorytmy, triki i sztuczki programistyczne i wiele więcej – informuje uczelnia.

Jak wyjaśnia dr inż. Damian Ledziński, matura z informatyki może być bardzo prosta, jeśli wskaże się odpowiednie narzędzia uczniowi. – Z moich obserwacji, w szkole nie zawsze jest to możliwe do zrealizowania. Motywacją do podjęcia tej inicjatywy jest również chęć rozwoju maturzystów naszego regionu, czy wyrównanie szans w ubieganiu się na wymarzone kierunku studiów – mówi jeden z prowadzących kurs. Wszystkie szczegóły można znaleźć na stronie: szkolaprogramowania.pbs.edu.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments