Bydgoszcz
-0C
Niebo częściowo zachmurzone
65% wilgotność
Wiatr: 10km/h WNW
H 0 • L -2
0C
Sob
-0C
Nd
-1C
Pon
2C
Wt
1C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaPolitechnika Bydgoska rozpoczyna współpracę z sanepidem. To szansa na rozwój kierunków okołomedycznych
prof. Marek Adamski
14.09.2021 | 13:35

Politechnika Bydgoska rozpoczyna współpracę z sanepidem. To szansa na rozwój kierunków okołomedycznych

Na zdjęciu: Porozumienie podpisali Wojciech Koper - dyrektor WSSE i prof. Marek Adamski - rektor Politechniki Bydgoskiej.

Fot. UTP

Politechnika Bydgoska rozpoczyna współpracę z Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną. Dziś (14 września) podpisano porozumienie dotyczące podjęcia wspólnych działań naukowych i dydaktycznych.

Jak przekazała uczelnia, Politechnika Bydgoska będzie zaangażowana w realizację projektów badawczych oraz opracowań tematycznych. – W tym celu pracownicy i studenci uczelni korzystać będą z laboratoriów Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Politechnika udostępni natomiast swoje zaplecze laboratoryjne i edukacyjne specjalistom z WSSE – wyjaśnia biuro prasowe PBŚ. Efektem porozumienia będzie także organizacja konferencji, sympozjów i wydarzeń edukacyjnych związanych z ochroną zdrowia.


CZYTAJ TAKŻE: Wiemy, w jakiej formie będą odbywać się zajęcia na Politechnice Bydgoskiej


Współpraca stwarza również szanse do rozwoju okołomedycznych kierunków studiów. Jednym z nich jest Inżynieria Farmaceutyczna, którą uruchamiamy od października – mówi prof. Marek Adamski, rektor politechniki. Ponadto, pracownicy akademiccy oraz studenci zyskają możliwość odbywania staży zawodowych i praktyk w bydgoskim sanepidzie.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści