Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Na Politechnice Bydgoskiej startuje Akademia Szachowa. Bezpłatne zajęcia dla dzieci

Dodano: 05.03.2022 | 08:52

Na zdjęciu: Politechnika Bydgoska stawia na szachy.

Fot. Szymon Fiałkowski/zdj. ilustracyjne

Politechnika Bydgoska reaktywuje sekcję szachową i rozpoczyna działalność Akademii Szachowej. Bezpłatne zajęcia dla dzieci są prowadzone we współpracy z klubem Minutor Energia Gwiazda Bydgoszcz.

Powstanie Akademii Szachowej to kolejny – po reaktywacji sekcji szachowej – krok w rozwoju dyscypliny na uczelni. Rektor Politechniki Bydgoskiej prof. Marek Adamski cieszył się, że może otworzyć kolejną kartę w jej historii. – To bardzo ważna i istotna inicjatywa. Szachy łączą wszystkich, także pokolenia – podkreślił rektor. Prezes Gwiazdy Zbigniew Leszczyński wyraził nadzieję, że współpraca z uczelnią obejmie także inne dyscypliny. – Pamiętajmy, że w Gwieździe jest sekcja tenisa stołowego, piłki nożnej czy zapasów. Mamy duże pole do rozwoju – powiedział.

Prezes sekcji szachowej Minutor Energii Gwiazdy Bydgoszcz Dariusz Roubo podziękował rektorowi Adamskiemu za wsparcie dla popularyzacji dyscypliny na terenie Bydgoszczy. – Powstanie Akademii Szachowej to część naszej strategii. Szkolenie dzieci i młodzieży to nasz najważniejszy filar – powiedział Raubo. Prowadzącym zajęcia będzie mistrz Paweł Kukuła, wykładowca międzynarodowych akademii szachowych. – Pracowałem w największych akademiach świata, między innymi w Szanghaju. Doświadczenie, które tam zdobyłem przekażę dzieciom – zaznaczył Kukuła.

Zajęcia w Akademii Szachowej na Politechnice Bydgoskiej będą dostępne dla dzieci, młodzieży, ale także studentów czy pracowników szkoły wyższej (w ramach sekcji). Przez pierwsze pół roku będą one bezpłatne. Na terenie kampusu przy ulicy Kaliskiego w tym celu zaadaptowano pomieszczenie w budynku głównym na 1. piętrze. Dziś o godzinie 10:00 odbywa się pierwsza lekcja pokazowa.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments