Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Politechnika Bydgoska uruchamia centralny dziekanat. Zacznie działać od najbliższego poniedziałku

Dodano: 04.01.2023 | 17:50

Na zdjęciu: Centralny dziekanat na Politechnice Bydgoskiej zacznie działać od najbliższego poniedziałku.

Fot. Politechnika Bydgoska / materiały prasowe

Od najbliższego poniedziałku (9 stycznia), Politechnika Bydgoska uruchomi centralny dziekanat. – Będzie on zlokalizowany w nowym budynku dydaktycznym na terenie kampusu przy ul. Kaliskiego – informuje uczelnia.

Jak informuje w komunikacie prasowym Politechnika Bydgoska, wraz z powstaniem nowej jednostki, dotychczasowe dziekanaty przestaną już istnieć. Centralny dziekanat będzie nowocześnie wyposażonym centrum obsługi studentów politechniki na jej wszystkich wydziałach. – Zlokalizowany będzie w nowym budynku dydaktycznym na terenie kampusu przy ul. Kaliskiego – informuje rzecznik uczelni dr hab. Szymon Różański.

Jednocześnie na wydziałach poza fordońskim kampusem, a takie są dwa – to Wydział Hodowli i Biologii Zwierząt przy ul. Mazowieckiej oraz Wydział Technologii i Inżynierii Chemicznej przy ul. Seminaryjnej, znajdą się tzw. punkty informacyjne. – W nich studenci będą mogli uzyskać podstawowe informacje i przekazać wybrane dokumenty do procedowania w Centralnym Dziekanacie – słyszymy na uczelni.

Władze uczelni precyzują, że powstanie centralnego dziekanatu ma ujednolicić procedury na całej uczelni i jednocześnie usprawnić obsługę studentów. – Większość spraw związanych ze studiowaniem będzie można załatwić w jednym miejscu. Wraz z nową jakością obsługi, chcemy także sukcesywnie rozwijać wachlarz nowych usług, zwłaszcza cyfrowych – mówi prorektor ds. studenckich PBŚ dr hab. inż. Małgorzata Gotowska i wyjaśnia: – Online można już wnioskować o stypendia, wyrobić e-legitymację czy złożyć ślubowani. Z myślą o osobach niepełnosprawnych wyznaczona została specjalna ścieżka dostępu z podjazdem, windą i dedykowaną strefą obsługi. Funkcjonowanie centralnego dziekanatu wpisuje się także w strategię konsolidacji naszej uczelni w fordońskim kampusie.

Centralny Dziekanat otwarty będzie dla studentów od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00. Będzie czynny także w soboty, w których przypadają zajęcia na studiach niestacjonarnych. W tych dniach obsługa studentów odbywać się będzie w godzinach od 7:30 do 14:30.

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments