Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Politechnika Bydgoska z kolejnymi milionami złotych na medycynę

Dodano: 24.05.2024 | 11:40

Na zdjęciu: Wydział Medyczny Politechniki Bydgoskiej otwarto 1 grudnia 2023 roku.

Fot. Alicja Chrobak/archiwum

Politechnika Bydgoska otrzyma 9,5 miliona złotych na utworzenie i rozwój kierunku lekarskiego. Dofinansowanie przyznało Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Uczelnia pozyskała środki na realizację projektu „Studenci Hipokratesa – kompleksowy program utworzenia i wdrożenia kierunku lekarskiego na Politechnice Bydgoskiej” z Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027. Celem projektu jest podniesienie kompetencji studentów kierunku lekarskiego m.in. poprzez realizację programów stażowych i szkoleń. W projekcie planowane są również działania związane z wyposażeniem Centrum Symulacji Medycznych w nowoczesny sprzęt podnoszący jakość kształcenia przyszłych lekarzy.

Studenci będą mieli możliwość nauki w nowocześnie wyposażonych salach, gdzie w warunkach symulowanych realizować będą program kształcenia zgodny z obowiązującymi standardami. Nabyte kompetencje przyszłych medyków są niezbędnymi w ich codziennej pracy – mówi prof. Małgorzata Gotowska, prorektor ds. kształcenia i spraw studenckich.


CZYTAJ WIĘCEJ: Lekarski… i nie tylko! Cztery nowe kierunki studiów na Politechnice Bydgoskiej


Jak podkreśla dr Szymon Różański, rzecznik prasowy PBŚ, to kolejne środki pozyskane przez uczelnię z myślą o uruchomieniu kształcenia medycznego. W ubiegłym roku politechnika na ten cel otrzymała blisko 70 milionów złotych. Studia lekarskie na Wydziale Medycznym PBŚ rozpoczną się w październiku. Uczelnia ma wiążącą decyzję administracyjną na uruchomienie kształcenia. Obecnie trwają przygotowania do rekrutacji na ten kierunek, która rozpocznie się w czerwcu.

Jesteśmy bardzo dobrze przygotowani pod względem organizacyjnym, kadrowym oraz infrastrukturalnym do rozpoczęcia kształcenia na kierunku lekarskim w nowym roku akademickim. Wdrażamy wszystkie uwagi Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Stawiamy na wysoką jakość kształcenia realizowanego przez doświadczoną kadrę medyków. Grupy kliniczne będą liczyły od dwóch do czterech osób. Działalność rozpoczęła Rada Naukowa dyscypliny nauki medyczne. Powołano także Komisję Bioetyczną, by umożliwić realizację projektów badawczych, na ukończeniu jest Program Świadomej Donacji Zwłok – mówi prof. dr hab. n. med. Małgorzata Tafil-Klawe, Dziekan Wydziału Medycznego PBŚ.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments