Bydgoszcz
29C
Słonecznie
38% wilgotność
Wiatr: 4km/h S
H 29 • L 29
27C
Pt
27C
Sob
27C
Nd
28C
Pon
27C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaPolitechnika Bydgoska coraz bliżej. Sejmowa komisja poparła zmianę nazwy
12.05.2021 | 12:40

Politechnika Bydgoska coraz bliżej. Sejmowa komisja poparła zmianę nazwy

Na zdjęciu: Jak zapowiada prof. Marek Adamski, rektor UKW, zmiana nazwy uczelni pozwoli uzupełnić ofertę akademicką miasta.

Fot. Klaudia Karczmarek

Przekształcenie Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Politechnikę Bydgoską coraz bliżej. W środę projekt pozytywnie zaopiniowali posłowie z Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży.

W środę projekt ustawy o przekształceniu UTP w Politechnikę Bydgoską został jednogłośnie i pozytywnie zaopiniowany przez posłów zasiadających w Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży. O wynikach głosowania poinformowała poseł Magdalena Łośko. – Już w przyszłym tygodniu na posiedzeniu Sejmu projekt trafi do II czytania, a od 1 września 2021 roku Uniwersytet stanie się Politechniką – mówi posłanka Koalicji Obywatelskiej.

W lutym uczelnia przeprowadziła referendum dotyczące przekształcenia. Frekwencja wyniosła 75% wśród nauczycieli akademickich i 60% wśród pozostałych pracowników. Aż 83,2% głosujących opowiedziało się za zmianą nazwy uczelni na Politechnika Bydgoska. – Stawiamy na rozwój i konkurencyjność, co wymaga odważnych decyzji. Kształcimy inżynierów od samego początku istnienia. Podkreślenie technicznego charakteru i rodowodu uczelni przez zmianę nazwy na Politechnika Bydgoska, pozwoli uzupełnić ofertę akademicką Bydgoszczy i regionu – mówił wtedy prof. Marek Adamski, rektor UTP. W kwietniu projekt ustawy w sprawie przekształcanie Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w politechnikę przyjął rząd.

W tym roku uczelnia obchodzi 70-lecie istnienia.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Przemysław
Przemysław
1 miesiąc temu

Ciekawe jak starania posła Latosa i jego kolegów o Uniwersytet Medyczny.

Powiązane treści